Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Záróvonalas előzésről mi a...

Záróvonalas előzésről mi a vélemény?

Figyelt kérdés

Ma jöttem hazafelé, és a városban a hídon záróvonal átlépéssel előzött meg orbitális baromágyú szürke Mercivel asszem. Nem volt időm megnézni a márkát, csak a rendszámot rajta, ami persze, hogy külföldi volt. De azt se tudtam elolvasni, milyen nemzetiségű,olyan hamar elpirított. Az még hagyjuk, hogy záróvonal átlépés. Barom. De miért kell megpályázni egy frontális ütközést egy menetrend szerinti helyijáratú autóbusszal ami tömve van utasokkal meg diákokkal a délutáni csúcsba és kockára tenni az életüket?

Integettem, villogtam neki, de az a lapot nem vette az is biztos. Na az ilyentől mászok falra, nemhogy autót meg jogsit, még biciklit se vezethessen.



2013. jan. 17. 18:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen hely, mennyire belátható, hídon általában tilos az előzés és záróvonal van, ettől függetlenül nem feltétlen volt kockázatos (csak szabálytalan). Én nem szoktam ilyeneken fennakadni, sőt inkább segítem, hogy minél előbb eltakarodjon a környékemről.


"Integettem, villogtam neki, de az a lapot nem vette az is biztos."


Szerintem ennek inkább örülj... A büntetőfék és a 30-cal hazáig a legkevesebb. A kiszáll 4x2m, 4x150kg a rosszabb.

2013. jan. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha mercivel volt nyilván pénzes lehetett így tojik mindenre rá mert abban van hogy pénzzel el lehet intézni mindent, és sajnos idehaza is sok ilyen van. Én láttam már egy ilyen hasonlót nyáron volt ez nagy kánikulában amikor alapból sok ember fáradékonyabb volt ilyenkor meg ugye akkor a vezetés sem megy úgy nagyon sok mindenkinél. Igaz ez nem hídon volt hanem egy olyan helyen ahol éles kanyar volt plusz záróvonal már 300 méterre korábban hogy véletlenül se lehessen előzni és 80 as tábla. Kanyar előtt voltam 50 méterre kb 70 el mehettem és erre egy bmw-s megelőzött de legalább 1000 al mehetett plusz a kanyar után láttam hogy éppen hogy megúszott egy frontális ütközést egy suzukival szemben de a suzukis is fékezett plusz kicsit lejjebb húzódott az is csoda volt hogy nem sodródott le, ha csak 2 másodpercce3l később történt volna mind ez akkor ütközés lett volna amibe én is beleszaladtam volna lazán. Erre a bmw-s sofőr hihetetlen gyorsan elviharzott nem láttam a rendszámát sem, de magyar járgányról volt szó mert láttam rajta a H matricát. És persze most is pár napja is volt ilyen amikor vasúti átjáró után még volt a záróvonal és ott előztek meg engem szerencsére nem volt baleset veszély, és én sem mentem hű de lassan.

Meg láttam olyat is hogy kereszteződésnél előztek ki egy autóst, igaz akkor gyalogos voltam de majdnem elgázoltak egy fiatal lányt a zebránál is azt hozzá kell tegyem.

Nekem ezekről a hihetetlen baleset veszélyes manőverektől feláll a hátamon a szőr, mert az kapja a nagyobb sérülést aki szabályosan közlekedik és nem az aki okozza ezeket.

Megvan ezekről a véleményem, se jogsit nem adnék nekik a kezükbe és én a jogsi megszerzését legszívesebben valami pszichológia alkalmassághoz kötném amivel teljesen kiszűrnék azt hogy ki kaphat jogsit és ki nem. Persze ez nem működne mert akinek esze van tuti megcsalná ezeket, vagy inkább megvenné, tehát ezzel nem lehetne így védekezni. A te esetedről annyit hogy ha ott lett volna csatt a busszal szemben plusz ugye alapból tilos a hídon előzni, és több száz ember életét kockáztatva okoz balesetet tuti megrángatták volna. Akkor lett volna ott egy rendőr vagy valami kamera ha elkapták volna ott ezért tuti olyat kapott volna.

2013. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egy kicsit bosszantó, hogy tojnak egy hatályos jogszabályra, de ezzel ne kockáztassa már mások testi épségét. A saját nyamvadt életével úgy játszik, ahogy akar, de ezt ne a közúton tegye már. Vigyen magának be adrenalint úgy, hogy leveti magát egy hídról egy madzagra kötve, és ha elszakad a kötél akkor csak saját maga patkol el.

Én is kb 60-nal mentem a belsőbe és simán a külsőbe is megelőzhetett volna mert nem volt ott senki. De neki a busszal kell kekeckedni.

2013. jan. 17. 20:10
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Namost ha szabályoskodunk, akkor mit is kerestél a belső sávban, ha üres volt a külső? :)
2013. jan. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
60-nál már szerintem nem akadályozom a forgalmat. Azzal nem kockáztatom mások életét ha belsőbe hajtok. És ha kanyarodni akarok? Akkor külsőből forduljak balra? Nem vallana ép észre.
2013. jan. 18. 10:58
 6/12 anonim ***** válasza:
A városban miért is mentél hatvannal és főleg mit kerestél a belső sávban? Záróvonal átlépése szabálytalan, engem ezért húztak meg a vizsgán, mert egy biciklist meg akartam előzni.
2013. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha gyorsan elhúzott melletted, az nem is olyan veszélyes, az szerintem sokkal veszélyesebb, ha mondjuk 70-el előzött volna meg.
2013. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A mercis szempontjából te legalább olyan rossz vagy, mint ő a te szempontodból. Azt hiszed, hogy 60-nal már tiéd a belső sáv. Ezzel - legalábbis őt - mégiscsak feltartottad.


"Azzal nem kockáztatom mások életét ha belsőbe hajtok."


A mercisét te is kockáztattad. Ha a külsőben vagy, akkor nem "kell" záróvonalat átlépnie.


"És ha kanyarodni akarok? Akkor külsőből forduljak balra?"


Akartál? :)

2013. jan. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó...

Mi az,hogy "kell" átlépnie a záróvonalat?Szerinted ott volt valaki a hátsó ülésen,és fegyvert tartott a fejéhez,hogy na most átléped a záróvonalat?Ki mondta neki,hogy azt kötelező átlépni?Milyen veszélybe sodorta???

Nehogy már még a kérdező legyen a hibás.....Kit tartott fel ha 60-nal ment?Azt,aki még jobban átlépte a sebességhatárt?Amúgy meg ha annyira sietni akar,akkor miért nem tér át a külsőbe,és ott megy el mellette..Az kevésbé veszélyes!!!!

Tipikus magyar hozzáállás...Hozzuk ki a kisebb szabálysértést elkövetőt bűnösnek,nehogy a mercis f@sz valami kárt szenvedjen....simán elmehetnél rendőrnek!!

2013. jan. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem azt írtam, hogy a Mercis nem hibás, sőt szabályos. Csak ha már a kérdező ennyire szabályoskodik, akkor felhívom a figyelmét, hogy ő sem tartotta be a szabályokat, és ezzel feltartott másokat, sőt neki is köze van a szabálytalankodó és a saját életének veszélyeztetéséhez.

A jól vezetés nem csak annyiból áll, hogy ismerem a szabályokat és nem megyek neki senkinek/semminek. A jól vezetésbe beletartozik az is, hogy nem hozok másokat veszélyes helyzetbe, segítek túlélni másoknak a f*szságát, elkerülöm a balesetveszélyes helyzeteket.

Jelen esetben mégcsak azt se kellett volna, hogy folyamatosan a külsőben menyjen a kérdező. Belenéz a tükörbe (remélhetőleg szokott, mert ugye együtt él a forgalommal, vezetés közben nem csak előre kell nézni), látja hogy jön bömbike, lehúzódik (volt hely, ha szerinte a mercis ott is meg tudta volna előzni), aztán vissza. Tudod a feldühödött állatot jobb hagyni, hadd menjen. Gondolom az oroszlánnak sem cibálnád a bajuszát ha ketrec nélkül ott van előtted. Az úton ezt miért kell megcsinálni? Nem okoznak így is elég balesetet az ilyenek?

2013. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!