Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nemreg elcsapott egy BKV-busz....

Nemreg elcsapott egy BKV-busz. Egy tanulojarat soforje hibazott bazi nagyot. Hol tudom ertesiteni a tarsasagot, hogy szabaduljanak meg tole?

Figyelt kérdés

Biciklivel voltam es hatulrol csapott el. Meg jo hogy nem tortent semmi bajom. Teljesen vilagos ki volt a hibas. En nem is lattam ot, hisz mogulem kozeledett, ugyanabban a savban, fekezes nelkul. Azert sodort el, mert nem volt kedve megvarni mig tulhaladok az ut lehajtoagan, amin o le akart fordulni jobbra. Allitasa szerint "indexelnem" kellett volna (mikozben egyenesen haladtam biciklivel:).

A sofor egy 18 ev koruli csokibarna kolok volt, beszelni is alig tudott. Kinezett, megnezte megvagyok -e, aztan rataposott es lelepett. Az ilyenek kitol kapnak vezetoi engedelyt? Szeretnem megelozni, hogy - mint hivatasos buszsofor - emberek tucatjainak testi epsegeben is kart tegyen ez a roma kolok. Tudtok otletet? A rendszam sajna nincs meg, csak az idopont es helyszin, ahol tortent az eset.


2008. jún. 4. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

így utólag már nem sok mindent tehetsz. tanuk kellenének. ha nem tudod bizonyítani, akkor rágalmazás. akkor ott kellett volna, rendőrt hívni, tanukat kersni stb.


írhatsz nekik ugyan egy levelet, de szerintem nem sok eredményt fogsz vele elérni.

2008. jún. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy benzinkutas srac latta a balesetet es ki is jott segiteni. Szoval egy tanu mar van. Sajat erobol persze nincs se idom se kedvem pereskedni, utanajarni.

De a BKV-nal kell lennie egy olyan lehetosegnek, hogy vissza tudjak nezni, melyik busz mikor merre jart es eppen ki vezette. Tanulo vagy kezdo soforokkel kapcsolatban ez jo visszajelzes arra nezvest, hogy mennyit hibazott az utakon az adott sofor. Ha esetleg egy buszvezetore tobb negativ visszajelzes erkezik, akkor attol gondolom megvalik a tarsasag. Nem? Mint a pincer es panaszkonyv esete. Eselytelen, hogy visszakeressek a csavot?

2008. jún. 4. 19:11
 3/11 A kérdező kommentje:

Banyek! Ha valaki nem serul meg egy balestben, akkor az mar nem is baleset. Ha a hibas fel cserbenhagyja a elgazoltat es elhuzza a csikot, akkor meg sem tortent. Ha a sertett felnek nincs ideje pereskedni, akkor az idiota tettes, masnap ugyanugy gazolhat es olhet, mert nem vonjak felelossegre. Gaz.

Terfigyelo kameras felvetel amugy siman lehet hogy keszult rola, mert a nyolcadik kerulet azon a felen rengeteg kamera van. De hogy elovegyek a felvetelt, megalapozott bunesetet kell felmutatni. Life's shit.

2008. jún. 4. 19:18
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Kérdem én, tanulójárat: hol volt az oktatója?
2008. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
^^ Nem tudom hogy tanulojarat volt -e. De mivel este 11.30-kor az Orczy uton csaptak el egy ures Ik260-assal, amit egy 18 eves alacsony edukaltsagunak tuno cigany szarmazasu kolok vezetett, valoszinuleg nem menetrendszerinti jaratrol van szo. Vagy talan elkototte a hulyegyerek a buszt? Es is belefer.
2008. jún. 4. 23:25
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

És így keletkeznek az urban legendek...


A 18 évesnek tűnő, a cigánynak tűnő és hasonló dolgok nem éppen segítenek az ügy tisztázásába. Hibáztál ott és akkor, amikor a helyszínre nem hívtál rendőrt.


A BKV pedig szinte biztos, hogy nem fog lépni ez ügyben. Ő költött azért, hogy az a gyerek sofőr legyen... Általában nem is keveset. Úgyhogy nem érdeke az, hogy "eltávolítsa". Meg hát ugye presztízsveszteség az is, ha azért rak ki egy fiatal sofőrt mert nem tud vezetni.


Írj a BKV-nak, de ne várj csodát.

2008. jún. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Fölösleges a BKV-nak írni, egy tahó paraszt társaság, vigyázz mert még a végén rádküldik a szekuritis embereiket és bevágják az orrod. Komolyan írom, hogyha esetleg van papírod a sebesülésről amit szereztél (feltéve ha olyan jellegű sérülés, hogy kórházba vagy orvoshoz kellett fordulni) akkor kezdhetnél valamit ez ellen, de ne várj csodákra. :\
2008. jún. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tehetnél feljelentést, látlelet, tanú(k) elérhetősége, pontos körülmények ismerete, stb...megléte esetén. Ez sajnos Neked pénzbe kerül, de ha tudod igazolni a téged ért kárt, akkor kaphatsz kártérítést. Szerintem megérné (kb. 5000 a látlelet úgytudom). Ha már elmúlasztottad a lehetőséget, hogy ott helyben agyba-főbe verd a nyomorult orkot, legalább ennyit megér.

Tény: A mai buszokon van GPS, a diszpécsernek tudnia kell, mikor, merre jár és ki vezeti. Tehát a rendszám ismeretlensége nem lehet akadály, a rendőrség kikérheti a BKV -tól az adatokat. Feltételezem, hogy legalább karcolások vannak a buszon, tehát van bizonyíték, a tanúvallomásokon kívül is. A rendőrség vizsgálhat pl. festékmaradványokat a bicikliden ill. a buszon, ez komoly bizonyíték, és máris perkálhat a BKV, vagy mehet a bíróságra. A kokkerót meg magánvádban perelheted, ha van értelme, de ha már idáig jutnál, akkor nyugodtan fogadj ügyvédet.

Sok sikert!

2008. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
^^ Koszi a tanacsokat. Mennyi az ugyvedi orabered?
2008. jún. 7. 00:45
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

18 év körüli????


Az érdekes mert a D kategóriás jogosítványt 21-éves korban lehet elkezdeni és ráadásul nem is a BKV-nál, oda már úgy kell menni hogy megvan.

2008. jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!