Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az oldalsó tükröt úgy kell...

Az oldalsó tükröt úgy kell beállítani, hogy lássam benne az ajtót is egy kicsit?

Figyelt kérdés

Most összezavart apám. Én úgy tanultam, vagyis az oktató, hogy lássam benne az autó oldalát 1 kicsit, és egyenesen álljon szembe a mögöttem lévővel, hogy lássam, hogy milyen közel van, meg ilyesmi.

Erre apám azt mondja, hogy hülyeség. Inkább kiljebb kell állítani, és lefele nézzen.

Mert hogy látom tolatásnál a padkát a kocsi mellett, ha a tükör fölfele áll? És kifele nézzen a tükőr, hogy lássam, hogy mi van a kocsi melett, pl villanyoszlop, ilyesmi, ne törje le a tükröt.

Most kinek van igaza?



#beállítás #tükör #belátható
2013. febr. 9. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Is-is.

Újabb autók tolatásnál automatikusan lefele állítják a tükröt.

Egyébként meg érezni kell, hogy hol a padka, ezért nem kell ráállítani a tükröt.

alapjában úgy állítsd be, hogy a lehető legtöbbet láss. Ehhez érdemes gyakorolni, hogy mi az amit a középsőből és mi az amit a külső tükörből látsz.

2013. febr. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Állítsd be úgy, hogy lásd a mögöttes forgalmat. Arra van, sávváltáskor minek nézd a felezővonalat? Egyébként nincs bebetonozva, lehet állítani többször is.
2013. febr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"Hivatalosan" úgy kell beállitani, hogy lássad benne az autó oldalát is. Erre azért van szükség, hogy legyen egy viszonyítási alapod. Ha látsz egy autót a tükörben honnan tudod milyen messze van melleted-mögötted ha nincs egy fix pont amihez viszonyítasz?
2013. febr. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha sedanod van akkor úgy kell beállítani: hogy lásd a tükör jobb alsó sarkában a hátsó kilincset!
2013. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!