Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lökhárítom ütközött egy...

Poiu kérdése:

Lökhárítom ütközött egy gallytörővel. Illegális galytörő, ki viszi el a balhét?

Figyelt kérdés
Vitatható, hogy mennyiben vagyunk felelősek, de nem ez a kérdésem. Az lepett meg, hogy a biztosító szerint a gallytörő ha sérült, a biztosítónak ki kell fizetnie a kárt, akkor is, ha nem legálisan lett felszerelve (nincs a forgalmiban). Ez nekem nagyon furcsa. A gallytörő nélkül kisebb lett volna a kár, a gallytörő illegális, a biztosító azt mondja, ő nem hatóság és fizet. Hogy a manóba van ez? Ha egy drága francia pezsgőt kötök illegálisan a kocsim orrára és valaki összetöri, a biztosító kifizeti a pezsgő árát?

2013. febr. 15. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Csak én nem tudom értelmezni mi a problémád?
2013. febr. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Ezzel a logikával pl. sötétített ablak betörését sem kéne fizetni. A lényeg, hogy az okozott kár legyen megtérítve a vétlen fél számára.
2013. febr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Bizony pedig jogos. Tökmindegy, hogy illegális, ha sérül, miattad, azt meg kell fizetned.
2013. febr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom az a fő szabály ha kárt okozol azt meg kell téríteni.
2013. febr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, valóban ez a főszabály. Még futok egy kört jogásszal, mert szerintem ez abszurd. Az EU azért tiltatta be a rácsot, mert aránytalan sérülést okoz emberben, gépjárműben. A mi esetünkben pl. ha nincs gallytörő, akkor két műanyag lökhárító koccan. Fóliázott üveg példa: az én logikám szerint meg kell téríteni az üveg árát, de nem az újrafóliázásét, ha ez eleve illegális volt.
2013. febr. 16. 05:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Mehetsz te reklamálni a gallytörő miatt a pápához is,ha egyszer tevoltál a hunyó,kutyát nemérdekli.
2013. febr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem a hunyóság a kérdésem - ez túl bonyolult lenne, meg ott vannak a szakemberek, eldöntik, én elfogadom, amúgy nincs komoly tétje, senki sem halt meg.

A városi terepjárósok számára gondolom egyértelmű, kell a galytörő, ami EU szabvány szerint nem a gallyat töri, hanem a motorháztetőt.

Azt nem értem, a biztosító miért finanszírozná meg egy kiegészítő felszerelését, ha a kiegészítő illegális.

2013. febr. 16. 16:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert nem a biztosító tisztje eldönteni hogy mi "illegális" és mi nem ilyen esetben, hanem az esetlegesen kiérkező rendőröknek kell(ene) ezt eldönteni. Egyébként közel sem biztos hogy "illegális", ha rendelkezik róla műbizonylattal akkor nem lehet megszólni ezért. Ha pedig "illegális" volt és ez kiderült volna akkor a terepjárós is felelős lett volna mivel nem szabvány felszerelés volt az autóján.


(az "illegális"-t azért raktam idézőjelbe mert olyan hülyén hangzik egy autóalkatrészre :D)


Egyébként tegyük fel hogy ha egy laptop is lett volna a terepjárós autójában ami megsérül akkor általában azt is megtéríti a biztosító, ha meg nem akkor azt is neked kell kifizetni.

2013. febr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A sérült laptot árát szerintem is ki kell fizetni. No de a kiszóródott heroin árát? OK értem, hogy a biztosító nem hatóság, köszönöm.

A gallytörő annyiban más, mint a laptop, hogy ha nincs, akkor nincs ekkora kár (két műanyag lökhárító találkozik), illetve, hogy magában a gallytörőben keletkezett a kár. Ha lesz valami döntés, megírom.

2013. febr. 17. 06:17
 10/10 A kérdező kommentje:

A gallytörő egyik fele már sérült volt, de a másik felének sérülését az én biztosításomra írták. Ami persze tök mindegy, nem oszt, nem szoroz. Csak furcsa, mert egy EU-s jogszabály által tiltott felszerelés sérült.

Mellesleg: megkérdeztem a biztósítót, nem lenne érdekük kideríteni az igazságot. És persze nem, olcsóbb ha bármit kifizetnek - mert behajtják a biztosítottakon - a pereskedés sokkkal drágább. Tök jó, ők nyereségesek, mi pedig mind szívunk.

2017. márc. 19. 19:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!