Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóvezetésnél fényes napsütés...

Autóvezetésnél fényes napsütésben mivél járok jobban? Napszemüveg, vagy napellenző?

Figyelt kérdés

Általában nyáron, illetve ilyenkor, mikor már kezd jó idő lenni, nincs felhő az égen, aki teheti, az napszemüvegben vezet.

Gondoltam jó is az, de az oktatóm mikor napszemüvegben akartam vezetni, mondta, hogy nincs gond ezzel, de menjek csak el itt jobbra. És kivitt egy olyan kanyarhoz, ahol tükör van kirakva, mert beláthatatlan. És mondta, hogy na mondjam, jön-e valami.

Hát nem tudtam. Semmit nem láttam a tükörben...

Jót nevetett, majd mondta, hogy ez a hátránya a napszemüvegnek.

Szóval ez történt. Viszont amikor meg csillantak a szembejövő autóról a nap miatti fény, akkor sz*r volt napszemüveg nélkül.


Ki mit gondol erről? Melyik a jobb, biztonságosabb? Napos időben vezetve mivel járok jobban?



2013. márc. 4. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
vegyél magadnak Napszemüveget...ne valami szart...
2013. márc. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Normális napszemüvegben kell vezetni, és akkor látni is fogsz, ha meg nem látsz felhajtod a szemüveget fejed tetejére.

Egyébként napszemüveg+napellenző, úgy lehet kevesebbet látsz, de mégis többet mintha hunyorgatsz mert elvakít a nap. Majd a kilométerek megtanítanak alkalmazkodni.

2013. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Napszemüveg, de nem a teszkós 990-es, hanem egy normális 2-3E körüli. Egyrészt jobban látsz vele mint a teszkóssal, másrészt rendes UV-védelme van, harmadrész nem megy szét egy szezon alatt.
2013. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint csak a legextrémebb esetben (elölről, egyenesen érkezik a fény a szemembe) szoktam használni a napellenzőt, mert engem zavar, ha nem látok ki teljesen az ablakon. Ha süt a Nap, akkor csak polaroid napszemüveg. Valószínűleg te is ezt használtad, amikor belenéztél a tükörbe, ezért nem láttál semmit (fénytörés miatt). De ha egy kicsit oldalra biccented a fejed, akkor már láthatóvá válik minden :)
2013. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Napszemüveg, de nem a teszkós 990-es, hanem egy normális 2-3E körül:)faxa kis szemüveg lehet 2-3 ezer forintért..
2013. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A teszkósnál mindenesetre jobb egy fokkal, az biztos. Az enyém pl 10 volt akciósan ,de ha azt írom akkor azért esnek nekem. :)
2013. márc. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
lehajtod a napellenzőt és felveszel egy napszemüveget :)
2013. márc. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
SKF-ben munkavédelmi szemüveg kb. 2-3e és bőven hozza a 30-40e szintet, ha nem akarsz vezetéshez divatszemüveget, és jó minőség kell, akkor ajánlom!
2015. márc. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!