Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsival kötelező-e a...

Friss jogsival kötelező-e a tanulómatrica ha papiron nem én vagyok a tulajdonos?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kötelező a tanuló matrica
2009. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A tanulómatrica senkinek sem kötelező csak a tanulók néha félnek még az elején és figyelmeztetésnek szokták kirakni.
2009. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mármint nem a tanulók, hanem a friss jogsisok.
2009. szept. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem te vagy a tulajdonos, más kocsijára nem illik feltenni a tanuló matricát. Elég visszás eset. A papir szerinti tulajdonost néznék akkor tanuló vezetőnek.
2009. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A T betű nem kötelező, csak egy lehetőség a kezdőknek. Viszont csak korlátozott ideig van erre lehetőség. Vezetői engedély megszerzése után 8 hónapig lehet élni vele. Az, hogy ki a tulajdonos senkit nem érdekel. Ha 8 hónaposnál frissebb a jogsid és épp te vezeted az autót és van hozzá kedved, akkor kirakod. Ha nem akarod akkor meg nem. (Ki lehet azt úgy is rakni, hogy könnyedén levehető legyen.)


Szerintem, ha valaki még ügyetlenebb, akkor nem árt kirakni. Az autósok többsége azért valószínűleg jobban oda fog rá figyelni, mintha nem rakná ki. Persze már csak a saját érdekéből is. De ha mondjuk lefulladsz, nehezen indulsz egy lámpánál, akkor is inkább megértő lesz a mögötted lévő, ha látja, hogy T, mintha nincs ott és nem érti, mit bénáznak előtte.


Persze ha te profi vagy, akkor tök felesleges a "T" betűt rakosgatnod. Akkor csak annyi van a friss jogsival, hogy 2 évig pl. nem vontathatsz. Nem túl nagy korlátozás azért... :)

2009. szept. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!