Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan keletkeznek kátyúk...

Hogyan keletkeznek kátyúk egyik hétről a másikra?

Figyelt kérdés

Szóval, elmondom én mit tudok a kátyú dologról. Megkérdeztem pár ismerőst aki régóta vezet tizenx éve hogy miért jön létre a kátyú az úton.

Azt mondták: a magyar utakat amikor leburkolják, kilopnak az anyagból minden hasznos és tartós dolgot, hogy aazt a pénzt le tudják tenni zsebbe.

Tehát már eleve gyenge minőségű anyagot használnak. Telik múlik az idő, az úton repedések keletkeznek, mivel nem megfelelő a minősége, majd ebbe belefolyik víz, ami hidegbe megfagy, a fagyás meg szétrepeszti az utat.

Ebbe belemegy a sok teherautó, kamion, busz, amitől tágul a repedés, és a végén lyuk lesz belőle.

Így jön létre a kátyú ahogy én tudom.

Ok, de az miért van, hogy múlthéten még nem volt ott kátyú, ahol most van, és már kissebb gödör lett ott?

Nem mehetett tönkre 1 hét alatt..

Mondták nekem, hogy biztos nem figyeltem, és mindig ott volt. De nem, mert tudom, hogy melyik részen megyek minden nap az autóval, és ott elmentem eddig 700x és nem volt kátyú, most meg van.


Létezik valami "kátyú kobold" ami orvul tönkreteszi az utakat?



2013. márc. 20. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából meg is válaszoltad a kérdésed, a kamionok és a fagyás a legnagyobb ellensége a magyar utaknak.


A mi falunkba egyszer bevezették egy zsúfolt főútvonal forgalmát pár órára, mert ott baleset volt. Másnapra úgy nézett ki az út mint az ementáli sajt. Pedig ez nyáron volt és csak néhány óra. Mondjuk rengeteg kamion volt köztük.


1-2 hónapja meg itt Pesten a Rákóczi úton volt egyik napról a másikra számottevő kátyúképződés! Buszt vezetek ezen a szakaszon, úgyhogy ismerem az összes kátyút, de akkor egy nap leforgás alatt lett vagy 20 hatalmas gödör a buszsávban 1-2 km-es távon. Nem is hittük el a kolegákkal hogy ilyen gyorsan képes pusztulni az út.

2013. márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok helyen az út alapozása kimerül annyiban hogy a lesimított földre szórnak zúzottkövet aztán arra mehet az aszfalt.

A repedéseken át a víz pedig szépen bemegy a zúzottkő közé is, aztán meg ahogy megnyomja az aszfaltot az sok helyen megreped, a repedésekbe megint víz megy(de ez már nagy felületen) aztán az egész darabokra reped.

Aztán jön pár jármű amik szépen elkezdik "lökdösni" a darabokat, amik szépen aprózódnak é egy idő után kiperegnek.

2013. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hát igen és a kérdés hogy a törmelék hogyan kerül ki a kialakuló kátyúból :D mert ha az autós rámegy az nem biztos sőt tuti nem kapja fel a gumi bordázata főleg ha még nagy szemű :D
2013. márc. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"hát igen és a kérdés hogy a törmelék hogyan kerül ki a kialakuló kátyúból :D mert ha az autós rámegy az nem biztos sőt tuti nem kapja fel a gumi bordázata főleg ha még nagy szemű :D"

Pedig de...

Szépen kilöki a kátyú mellé, onnan meg lehordódik az útról.

A nagyobb darabok persze szétporladnak kis darabokká ahogy a kerekeknek hála összeütődnek.

2013. márc. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!