Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A saját autómnak hogyan tudok...

A saját autómnak hogyan tudok utána járni hogy van e rajta kötelező biztosítás vagy sem?

Figyelt kérdés

Ezt az Ügyfélkapún vagy valamilyen úton módon le lehet kérdezni? Nagyon fontos lenne vagy hogyan lehet le kérdezni ezt a fajta dolgot.


Ki tud erre válaszolni ??


Azt nem tudom hogy melyik biztosítónál vagyok mert váltás volt és 2x is küldtek ilyen csekket én meg elszortam mindent, ráadásul költözés is volt.


2013. márc. 21. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugye ez csak kamu kérdés? A biztosítási kötvénynek, de legalább a befizetett csekknek ott kell lennie a forgalmiban, azon a biztosító nevével, kötvényszámmal, stb...


Az ügyfélkapun ilyesmit nem lehet lekérdezni, csak személyesen, ha befáradsz valamelyik biztosítóhoz.

2013. márc. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kérj meg egy rendőr urat, hogy kérdezze le az autód adatait...
2013. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szántóvető ***** válasza:
bemész a szóba jöhető biztosítókhoz és megérdeklődöd hogy van-e érvényes bizt. a kocsidon,gondolom 2-3 biztosítónál több nem jöhet szóba.
2013. márc. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Befizetted vagy nem? Ha igen, akkor honnan jött a csekk? Ott van a forgalmi mellett. Kérheti a rendőr, úgyhogy célszerű ott tartanod.
2013. márc. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

"Kérj meg egy rendőr urat, hogy kérdezze le az autód adatait..."


Nagyon szívesen megtenném, de ha nincs rajta, akkor onnantól kezdve intézkedési kötelezettségem van.

Információt pedig nem adhatok ki.

2013. márc. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Előzző:

Az igaz, hogy intézkedési kötelezettséged van, amennyiben a járművet a forgalomból kell leállítanod.

Ha odamegy hozzád egy gyalogos, hogy ennek és ennek a járműnek van-e biztosítása, akkor azért mert nincs, nem kell megkeresned és megbüntetned. BUTA RENDŐR BÁCSI!

2018. jan. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha odajön hozzám ilyen kéréssel, akkor az okmányirodába irányítom, ahol megteheti ezt törvényesen pár ezer forint ellenében. A rendőr nem okmányiroda, és visszaélést követne el, ha kiadna ilyen információt.

Buta állampolgár. Ezért nem lesz belőled rendőr, mert ostoba vagy.

2018. febr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 rabasteiger válasza:
Sztár ez a rendőr eskü :DD
2018. jún. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!