Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyivel javasolt haladni...

Mennyivel javasolt haladni autópályán sötétben, havas úton szakadó hóban?

Figyelt kérdés
Ilyenkor mennyivel lehet biztonságosan haladni egy téligumis normál gépkocsival mondjuk egy 60 éves női vezetőnek? Mondjuk azt ne írjátok hogy el se induljon, mert mondjuk muszáj neki, mert egy kórházból megy haza.
2013. márc. 31. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Jó vicc... Élő ember nincs, aki ezt megmondja, helyzetfüggő. Alapvetően annyival kell menni, mivel még biztonságban érzi magát az ember, illetve az előtte haladó (nem eszelősen vezető) sofőrök lehetnek mérvadóak.
2013. márc. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ahány métert látsz előre, annyit km/h-ba.

Tehát ha 15 métert látsz ki élőre, akkor 15 km/h-ás sebességgel.

Tegnap este igaz nem autópályán hanem kis mellékúton, szakadó eső meg köd. 10 méternél nem láttam többet, 2 alapjátat.

Mert vegyük például a március 14.-én történt tömegbalesetet az M7-esen. a nő kb. így mondta a tvriporternek"egyszer csak két világító féklámpát láttam magam előtt, majd a csattanás" tehát valószínűleg úgy ment, hogy meg is tudjon állni nem??

akinek sűrgős megelőz, de nagy a valószínűsége hogy utoléred, mert az árokba lesznek...

2013. márc. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"ahány métert látsz előre, annyit km/h-ba."


A féktáv hatványos növekedését nem kéne figyelembe venni?


Nagyon autófüggő a biztonságos sebesség. Például egy 30 éves trabant úttartása nem egyenértékű a legújabb Volvokéval.

Szakadó hóban több probléma is van: Látási viszonyok gyatrák, út kifejezetten csúszós, elképzelhető lefagyott szakasz is.

Konkrét számot nem lehet mondani, túl sok a változó.

2013. márc. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek. Amennyivel biztonságosnak érzi az ember. És ez függ a rutintól, reakcióidőtől, autó típustól, még a téli gumi márkájától is, tehát sok mindentől.
2013. márc. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A sebességet úgy válaszd ki, hogy igaz legyen:

látótávolság = féktávolság (reakcióidő + fékút)

Ha gondolod pár méter biztonsági tartalékot számolhatsz rá.


Nem sokszor láttam ezt betartani, legutóbb az M0 keleti szektorában, késő este + tejfel köd + vízszintes hóesés = 20 km/h, olyan távolsággal, hogy épp csak láttam az előttem haladó hátsó ködlámpáit, a mögöttem haladó kamion is ugyanígy tett, csak a ködfényszóróit láttam.

Ha a többség ezt képes lenne betartani, kevesebb egymásba csúszásos baleset lenne.


Nem mondom hogy nem voltak a belső sávban elszáguldó "vakon repülő" emberkék, nem tudom elképzelni mi járhatott a fejükben.

2013. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindig az út és látási viszonyoknak megfelelően.Ez a szabály.
2013. ápr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ötösnek - Én tudom, én tudom! Az, hogy hülyeséget írtok és ők tudnak vezetni. (Nem mellesleg van normális technika a s3ggük alatt, nem húsz éves csotrogányokkal ijesztgetik a többi autóst.)


Annyi km/h, ahány méter a látótávolság? Te szedsz valamit? Le kéne állni vele...! Nem sokat vezettél, igaz-e?


Annál az igazság, aki azt mondja, hogy A: mindig a helyzetnek megfelelően, (ebben nagyon nagyon sok a változó) illetve annál, aki azt mondja, hogy a féktávolság legyen a minimum látótávolság, plusz egy-két méter. Most egy prémium új Lanciával járok (tegnap kaptam, cégautó, első olasz, eddig tetszik! Thema egyébként, dízel, automata.) a reggeli borsodi ködben 30 méter látótávolság bőven jó volt átlag 60-ra. Tegnapelőtt ugyanez egy öregebb Ford Focussal 45-re volt jó, ott már határon mozgott. Ennyit számít az autó!)

2013. nov. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!