Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért mondják, hogy a motorozá...

Miért mondják, hogy a motorozás veszélyes?

Figyelt kérdés

Autóban is meg lehet halni. Még kamionban is, meg vonatban is. Mégis azt hallom, hogy a motorozás ilyen veszélyes, meg olyan veszélyes.

Igen, le lehet róla esni 100nál, és neki csúszni a szallagkotláznak, de a kocsiból is ki lehet esni akár 80 nál, ha neki megy valaki fronálisan a beton kordonnak, és nincs bekötve.

Szerintem még durvább, mert az ember átrepül a szélvédőn... :S



2013. ápr. 16. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
De a kocsinál csak van valami előtted ami gyűrődik, elnyeli az ütközés egy részét, motoron meg kevés dolog védi a sérülékeny emberi testet.
2013. ápr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 smitwesson ***** válasza:
71%

Kérdésedből azt szűrtem le, hogy Te nem nagyon szoktál motorozni. Én igen és bizton állíthatom, hogy veszélyesebb, mint egy 4 éves gyerek töltött pisztollyal. Megpróbálom leírni személyes tapasztalataimat. Kocsisor jobbra és balra is. Mit is csinálunk? Hát átmegyünk a kettő között kb. 40-50km/h sebességgel. Na ha ilyenkor kiteszi az orrát valaki, akkor bizony lehajtogatod a vasat és még Te is becsúszol valamelyik vétlen autós alá, aki nem véletlenül gyűlöli a motorosokat. Vagy, hogy ne menjek messzire, kimész városon kívülre!! Háhá! Húzol egy nagy gázt mert szabadág-szerelem és hoppá 80as táblánál máris 130!!! háhá! persze ezt észre sem veszed mert csak úgy simán elözöd a kocsikat meg teherautókat és te mekkora királyul is döntögeted a vasat, mikoris vetikálisan nézed a horizontot és nem érted, hogy mért repűl szana szét a drága motorod megszámláltatattlan apró darabokra, teneked meg utolsó elméked, hogy b@zdmeg-b@zdmeg-b@zdmeg...

Hát elmondom, hogy nagyon könnyű húzni neki a gázt, és k.ú.r.v.ára nincs időd gondolkodni, csak akkor amikor már túl vagy rajta, hogy atya ég mekkora felelőtlen voltam...

és még azt is hozzá tudom tenni, hogy sajnos nem elég 1x elesni. sajnos aki húzza és nem nyomja annak sokkal töbször törik el a keze.

2013. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

A többi járműnél véd a karosszéria. + be is kellene hogy legyél kötve...


Motoron meg csak a ruha meg a bukó van ami megvéd (márpersze ha van ruha, de elég gykori a póló+rövidnadrág+strandpapucs kombináció)



Az már más dolog hogy az élmény megér ennyit :)

2013. ápr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Én is szeretek motorozni (túlságosan is), de ne ringasd magadat abba a tévhitbe, hogy veszélyektől mentes játék.

Sokkal nagyobb odafigyelést kíván, mint az autó. Illetve a balesettíppusok túlnyomó többségében komolyabban megsérülhetsz, mintha kocsiban ülnél. Képzeld el, hogy állsz a pirosnál 0 sebességgel és 50 km/h-val beléd rohan hátulról egy autós.

Szóval ha a szüleidnek/barátnőnek/feleségnek akarsz magyarázkodni, akkor ne tőlem várj ötletet... :)

2013. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

motorozz nyugodtan, én maradok a minél több kérek elvnél.

meg lehet halni kamionban is, de nézd meg egy kamion mennyit megy egy hónapban, és te mennyit egy évben, és a kamionos balesetek hány %-a halálos(a kamionsofőr szempontjából, nem az autós/motoros szempontjából).

szóval motorozz nyugodtan, engem nem zavar ha meg is halsz vele, mert ott legalább csak magadban csinálsz bajt az esetek döntő többségében.

És nem utálom a motorosokat, ha mennének normálisan, nem úgy hogy 10 méterre vagy a kapaszkodósáv elejétől, tükörbe megnézed hogy le kell-e menned(jön-e valaki), sehol senki úgy bő 1 kilóméteren belül, mész pár métert és a motoros huss elsuhan melletted, nem kis tempóval, csakhogy egy tegnapi történetet említsek, szóval mindenki úgy veri a saját f*szán a csalánt ahogy akarja.

2013. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Attól is meg lehet halni, hogy kimész az utcára és a fejedre esik egy cserép. Van szituáció, amikor a motoros kevésbé sérül meg, pl. ha elé befordulnak és a kocsi elejének megy oldalról, akkor valóban elrepül a motoros és ha van rajta ruha, megússza kisebb sérülésekkel. Ha az oszlopnak megy neki, akkor meghal jó eséllyel.
2013. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

"de a kocsiból is ki lehet esni akár 80 nál, ha neki megy valaki fronálisan a beton kordonnak, és nincs bekötve. "

CSAK HOGY ITT BE TUDOD MAGAD KÖTNI!!!

2013. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

smitwesson, azért tisztázzunk valamit: te nem a motorozás veszélyeiről, hanem bizonyos motoros stílusról írtál. Egy 50-es robogó is motor, de 80 helyett hol fog 130at menni? A motorosok felét ilyenek teszik ki.


Hogy miért veszélyes a motor?

1. sok a vezetői hiba amit autóval ellentétben már nem lehet korrigálni. Túl gyorsan mentél be a kanyarba? Hát pech, fékezni nem tudsz, mert rögtön elesel, vagy leszaladsz az útról. Nem tartottad be a követési távolságot és most blokkolt az előtted lévő? Ciki, a te fékutat jóval nagyobb, mint az autóké. stb.


2. az autósok nem figyelnek rájuk. Az agyuk más autók észlelésére van beállva (vagy még arra sem), sokszor nem vesznek észre.


3. kicsi profil miatt az autósok rosszul mérik fel a távolságot. Bár észrevesznek, de kijönnek mégis, mert azt hiszik még van bőven idő. Na, ha ilyenkor jön Jani 130-al 50 helyett, hát...


Aztán van még a tipikus felelőtlenség, mint amikor a kedves vezető a motoros seggében cammog, próbálja tolni, mert nehogymá' betartsuk a sebességkorlátot. Na ilyenkor egy nagyobb kátyú, vagy homok a kanyarban és rögtön az autó alvázát vizsgálgatja a motoros.


Nagyjából ennyi ugrott most be így első kirohanásként. Mellesleg én is napi szinten járok motorral.

2013. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

mert tényleg veszélyes!

igen, maga az egész közlekedés veszélyes, de ez még inkább

2013. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Neo80 válasza:
90%
Szerintem is veszélyes, az autosok nem vesznek komolyan, hiába van elsöbbséged a kresz szerint, egy utkeresztezödesben, simán kijön eléd, tudja, hogy te vagy a védtelenebb, ugyis elengeded. A másik dolog a kresz szerint tilos sáros gumival uttestre hajtani, ha lehajtasz a földutrol, köteles vagy letakaritani a gumidat. Mégis tiszta sár az ut esö után, érdekes, mert les-arják. És az autosnak nincs hozzád annyi türelme, hogy kikerüld a sárfoltot, rád dudál, és veszélyeztet. Pedig a kresz szerint ezt sem tehetné meg.
2014. dec. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!