Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Olyankor mi van, ha én kanyaro...

Olyankor mi van, ha én kanyarodok el jobbra, ki főútra, onnan meg teherautó bekanyarodásnál leviszi a kocsi orrát?

Figyelt kérdés

Néztem el, balra, és lassan gurultam előre jobbra fordulva. Néztem, hogy jó vagyok-e onnan, és visszanéztem egyenesen, illetve jobbra, és Úristen! Teherautó kanyarodott be és majdnem a kocsi orra sútolra a szélét.


Jó, teherautósokl értenek a kanyarodáshoz, de mi van olyankor, ha lassan még gurulok előre 40-50 centit, és beleér?


Én vagyok az alsóbbrendűúton.

Ő főúton, de én a saját sávomba fordultam ki.

Elvileg Ő csapta le a kanyart.

De én voltam táblás.

Most mi lenne ilyenkor?



2013. ápr. 22. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem világos a helyzet. Hova kanyarodott honnan?

Alapvetően ha alasonyabb rendű útról kanyarodsz ki, akkor mindenkinek elsőbbséget kell adni. Te vagy a hibás, ha koccanás történik.

2013. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Lehet hogy hosszú volt a teherautó, és nagy hely kell neki hogy bekanyarodjon. Gondolom ha úgy mérte volna fel a helyzetet hogy nem fér el melletted akkor átadta volna az elsőbbséget. De jelen esetben ha ütközés lett volna akkor ő a hibás. Egyébként ha ilyen nagy autó akar bekanyarodni akkor nemtanácsos elgurulni a kereszteződésig teljesen, hanem előtte 1-2 méterrel megvárni hogy gond nélkül beforduljon a kamion.
2013. ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én jobbra kisív ki főútra. Ő balra nagyív rá ahonnan jöttem nagyív


Az nem számít, hogy én a saját sávomba fordultam(láthatóan a vonal mellé fordultam) Ő meg a vonalon jött, és úgy át.

Szóval, én az én sávomba mentem ki. Ő meg lecsapva a kanyart az én sávomba kanyarodvba forudlt.

És akkor volt, hogy majdnem az oldala súrolta a kocsim orrát.

2013. ápr. 22. 12:51
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja értem! Meg is szoktam várni a buszosokat, kamionosokat, ha látom, hogy állnak, és hozzám jönnének, megállok, beforduulnak, és utána megyek előrébb.

De most nem számítottam rá, mert néztem be balra, gurultam lassan, és akkor mikor láttam, hogy nem jön senki, néztem előre/jobbra, és megijedtem.

2013. ápr. 22. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Adott esetben picit hátra is tolathatsz, mert a kamionos is bátrabban megy ha látja hogy nem fél méteren belül vagytok egymáshoz képest.
2013. ápr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát nem néztél jobbra, mert onnan nem számítottál senkire? Ez azért helytelen, mert főúton kereszteződésben is szabad előzni.


Mindig számítani kell a jobb oldalról érkező járműre, bármikor jöhet onnan mentő, stb.

2013. ápr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jó, de a mentős nem hiszem, hogy az én kocsim orrát akarná levágni.

Ő középen repesztene az úton szirénázva!

2013. ápr. 22. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Jó, így már világos. Köszi a leírást. Ebben az esetben a kamionos lett volna a hibás, ha rádhúzza, a saját sávodban...


DE!


Ahogyan a kolléga mondta, simán lehetett volna ott előzés is. Tessék igencsak körülnézni minden irányba. Egy motoros nehezebb észrevenni, de ha elcsapod, komoly esélye van, hogy meg is ölöd.. vigyázzunk egymásra.

2013. ápr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha ilyesmitől ijedezel, nem valami gyakorlott vezető lehetsz még. Lehet azt a kanyarodást szűkebb ívben is végrehajtani. Nem a vonalon haladva.

Sajnos, sokszor a nagyobb gépkocsik csalnak is kanyarodáskor. Nekik kevesebb a félteni valójuk. Sosem szabad arra számítani, a másik teljesen előírásszerűen vezet.

2013. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
gyakori, hogy egy teherautó nem tud úgy bekanyarodni, hog yne menjen át a másik sávba, van ilyen, keskenyek az utak.
2013. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!