Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Amikor a főútvonal kanyarodik,...

Amikor a főútvonal kanyarodik, és én követem az irányát, de a másik úton, ahová kanyarodok ott gyalogos kel át, akkor kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés
Itt is él az a szabály, miszerint útra történő bekanyarodás esetén -ha ott van- a gyalogosnak van elsőbbsége? Vagy ez kivétel, mivel a főút kanyarodik (és gondolom ha már jelezni nem kell mivel nem irányváltoztatás, akkor csak nekem van elsőbbségem).

2013. ápr. 22. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Főútvonalon elvileg mindenhol fel kellene legyen festve a zebra, szóval ott nincs elsőbbsége a gyalogosnak
2013. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyalogosnak elsőbbséget kell adnod. Forgalomszervezési szempontból ez olyan, mintha csak egy ívelt út lenne. Egy „logikai” kanyar. Ám a gyalogos nem résztvevője az úttest forgalmának, így nem kell tudnia, nem érzékeli a főútvonal kanyarodását. Ez a különbség oka.
2013. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. ápr. 22. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

ha letérsz a főútról, irányjelzés kell.

és igen, a gyalogosnak!

2013. ápr. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Antimod ***** válasza:
10%
Ha belegondolsz, ez marha veszélyes. Átengeded a gyalogost, közben keresztbeállsz az úton a kanyarban? (Igen, felezővonalnál megvárod a gyalogost, oké, de mi van, ha éppen egyszerre indultok meg?)
2013. ápr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
21%
3-as: grat, látom sikerült értelmezni a kérdést
2013. ápr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3. válaszoló nem csak itt ír butaságot, de priviben sem tudom megértetni vele, miről van szó.

Mindenesetre szemléltetésül itt egy ilyen hely. Bár itt zebra van, tehát a gyalogosnak mindenképpen elsőbbsége van, de ennek hiányában is.


[link]

2013. ápr. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor van ebben az esetben a gyalogosnak elsőbbsége, ha (mint az a Norc-os képen is látszik) van felfestett átkelőhely!
2013. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!