Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az USA-ban tényleg van olyan,...

Az USA-ban tényleg van olyan, hogy piros lámpánál el lehet kanyarodni jobbra?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hány embernek van jogsija az Egyesült állomokban, de azt mondta egyik ismerősöm, hogy Ő dolgozott kint az USAban 1 évig, és van jogsija, és van olyan szabály, hogy ha piros a lámpa jobbra el lehet kanyarodni.

Most ez mennyire igaz lehet?

Mennyire hiteles ez? És ha tényleg ilyen van, és jó, akkor nálunk miért nincs ilyen?

Mindenhol elkanyarodnak pirosnál jobbra az emberek?

Nem kéne ott telibe verni az oldal forgalmat?



2013. ápr. 23. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is hallottam erről. Gondolom, az egyenesen haladóknak elsőbbségük van, őket el kell engedni, de ha épp nincs keresztirányú forgalom, jobbra kanyarodhatsz pirosnál is. Ehhez tudni kell, hogy ott jellemző az egyszerűbb, telezöldes forgalomirányítás. Nálunk meg azért nincs, mert "történelmileg így alakult ki".
2013. ápr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt egy egész wikipedia cikk a témáról. :)


[link]

2013. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. Kis ívben lehet kanyarodni. Ahol nem, ott ki van írva ( Don't turn on red ). Nekem elég nehéz volt megszokni.
2013. ápr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igy van, ez igaz.


Amugy a tablara "no turn on red" van kiirva, de ez csak aprosag...


Nem minden allamban szokas ez, de Californiaban peldaul nagyon sok helyen. Sot, inkabb ugy mondanam, hogy mindenhol lehet, ahol a tabla nem tiltja. Persze ebbol adodoan sok californiai elmegy masik allamba kirandulni es eloszeretettel kanyarodnak pirosnal jobbra es magyarazkodnak a rendornek, aki buntetni akarja oket.


Szerintem nagyon okos szabaly ez, mert ritka forgalmu keresztezodeseknel ertekes perceket nyer az ember, nem jaratja feleslegesen az autot. A "kresz" persze eloirja, hogy ilyen keresztezodest ugy kell kezelni, mintha stop tabla lenne, vagyis meg kell allni teljesen, es korultekintoen kanyarodni. Ha piros a lampa neked es jobbra akarsz kanyarodni, akkor nem vagodhatsz be csak ugy, mert bunti jar erte. Ja, es a zebran halado gyalogos barmikor kilephet a busz takarasabol, mert neked elvileg piros lampad van.

2013. ápr. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ukránban lehet.
2013. ápr. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
Sok államban igen. És bármilyen hihetetlen, valamikor Magyarországon is szabályos volt (talán még megvan egy 1968-ban kiadott KRESZkönyv, ahol még így működött). Mostanában egyre több európai országban is be akarják vezetni, hogy a jobbra kis ívben kanyarodók számára a piros lámpa gyakorlatilag stoptáblaként funkcionáljon.
2013. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, jobbra kanyarodni ugyan olyan, mintha simán kimennél egy elsőbbségadás táblánál.
2013. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!