Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kreszmódosítás,2013 május...

Kreszmódosítás,2013 május 1-től. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

[link]


A fenti linkből vettem ki egy részletet. Valaki segítsen már egyszerűbre fordítani.


"3. § Az R. 26. §-a a következő (6) bekezdéssel egészül ki:

„(6) A 16. § (1) bekezdés q) pontjában meghatározott jelzőtábla (84. ábra) alatt elhelyezett kiegészítő jelzőtáblán megjelölt távolságon belül – ha a közúti jelzésekből más nem következik – legfeljebb 30 km/óra sebességgel szabad közlekedni.”"

Gondolom erről a tábláról van szó:

[link]


Az lenne a kérdésem hogy csak akkor kell maximum 30 km/h-át tartani ha kiegészítőtábla van alatta, vagy anélkül is, és akkor a következő kereszteződés oldja fel a sebességkorlátozást?



2013. máj. 4. 08:34
 1/8 Napkiraly ***** válasza:
elvileg nem. Én tudok egy ilyen táblát külterületen, ha ott betartod a 30-at, akkor valaki garantáltan lesodor
2013. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy értelmezem az írást hogy maga a tábla nem korlátozza a sebességet 30-ra, de ha van hozzá távolságot meghatározó kiegészítő tábla, akkor már a 30-at kell tartani. Kicsit logikátlan ez nekem így.
2013. máj. 4. 09:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez így van. Ha van kiegészítő tábla, csak akkor kell 30 km/h-ra csökkenteni a sebességet és csak a kiegészítő táblán lévő távolságon belül!!!


De van még más módosítás is. Ezután ha az iskolabusz megáll - akár buszöbölben is - nem szabad elhaladni mellette!!!! KI FOG MEGÁLLNI?????? FŐLEG A MAI FORGALOMBAN

2013. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak akkor nem szabad elhaladni mellette ha fel van táblázva a busz, és használja a vészvillogót. Legalábbis ha jól olvastam.☺
2013. máj. 4. 16:23
 5/8 Napkiraly ***** válasza:
szerintetek mikor fogom betartani? Max ha rendőrt állítanak minden busz mellé.
2013. máj. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt a buszost senki nem fogja betartani

.. És hülyeség is. Nem az úttest felöli oldalra szállnak le a gyerekek... tessék nekik is megtanulni a szabályokat. Tudom, hogy ők még gyerekek, de szerintem az bőven elég lett volna, ha mondjuk 20ra vagy 10re leviszik ilyen esetben a sebességhatárt.

2013. máj. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az USA-ban sem mehetsz el az álló iskolabusz mellett és be bírják tartani, senki nem halt még bele abba a 2 percbe.
2013. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak ha előtted halad a busz és nem tudod megelőzni - már miért is tudná az ember - akkor végig kísérheted!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. máj. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!