Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autóbalesetem volt hogyan...

Autóbalesetem volt hogyan tovább részletesebben bővebben lent?

Figyelt kérdés

tegnap reggel azaz 06. 20 én volt egy balesetem Jászberény és Nagykáta között.

az előttem haladó tehergépkocsi rakománya elém esett, mert nem volt rendesen rögzítve. ez egy BOBCAT segéd munkagép beton vágó ütve fúró eleme volt ami az útra esett.

ez egy jó 2 méter szer 1 méteres vas darab, egy méter magas kiálló vasrúddal a közepén.

amint megláttam hogy ez leesek, és egyenesen a szélvédőm felé tart, azonnal lehajoltam úgy, hogy a szélvédő alatt legyek, ha betöri az ablakot engem ne találjon el, és azonnal fékezni kezdtem, csak az lett a vége, hogy az árokban kötöttem ki, mert elrántottam a kormányt, hogy elkerüljem az ütközést.

kiszálltam az autóból ahogy ki tudtam, megkérdeztem hogy másnak lett-e baja, mondták hogy nem, ekkor kihívtam a rendőrséget.

kijött a rendőr 40 percre, az első lépése az volt, hogy az adatokat összegyűjtse személyi josgi, STB.

ez meg is történt, szondáztatás megvolt, utána a baleset okozóját beültette az autóba, hogy kihalgassa. csodálkoztam, hogy nem engem hallgat ki először.

utána olyan 30 perc múlva kiszálltak, hívtak egy autómentő darut hogy a ford transitomat kihúzza az árok aljából, nekem adott egy lapot hogy menjek a biztosítóhoz bele, ő pedig kapott egy egyszerű helyszíni bírságot.


A lényeg az, hogy engem, mint feljelentőt nem is hallgatott ki, lezárult az elgárás viszont látásra. beült az autóba, és elment.

amíg az autómat húzták ki, addig a vétkes autós végig a rendőrnő küröl álldogált, beszélt hozzá, mosolygott, bazsajgott és körbe a fejét oldalra fordítva nevetgélt a rendőrnőnek.


tudomásom szerint kellett volna jegyzőkönyvet felvenni, mert máskor behorpasztottam valakinek az ajtaját, és akkor is vettek fel nem is kicsi jegyzőkönyvet mind a két fél részéről.

megkérdezzema Jászberényi rendőrségen hogy miért nem hallgattak ki?

vagy nem fontos?

mert a biztosítónak kellene a baleset leírása.... nem csak az a papír, hogy a másik fél elismerte hogy bűnös volt.

előre is köszi!



2013. jún. 21. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel rendőri intézkedés történt, szabálysértési eljárást kellene hogy indítsanak. Téged is meg kellett volna hallgatniuk.

A szabálysértési eljárást lezáró határozatból kapnál te is egy példányt. Azt el lehet küldeni a biztosítónak és nincs vita.

2013. jún. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"mert a biztosítónak kellene a baleset leírása...."


Azt majd te szépen leírod/lerajzolod, amikor bejelented az esetet! Sárga-kék nyomtatványt ugye nem felejtettetek el kitölteni? Esetleg valami más módon felírtad az okozó adatait, biztosítóját?

2013. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sinead ***** válasza:
mondjuk ha egyszerűen lefékeztél volna, és nem befosol, semmi gondod nem lenne most.
2013. jún. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

mondjuk az az akármi ami leesett, az centikre ment el a szélvédőmtől így is, majdnem az életembe került.

egyszer volt hogy egy buszsorőf elütött egy őzet és meghalt miatta mert az ölében landolt?

na ez is így végződhetett volna ha nem rántom el a kormányt. ha a másik irányba rántottam volna el, akkor csatt lett volna, mert az alkatrész a másik irányba ment tovább, de ezt lehajtott fejjel nehéz lett volna észrevenni hogy merre megy ,s hogy hol jár az az akármi.

2013. jún. 23. 07:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"nekem adott egy lapot hogy menjek a biztosítóhoz bele, ő pedig kapott egy egyszerű helyszíni bírságot."


Rendőr vagyok. Az utóbbi időben nagyon sok változott.

Milyen lapot adott? A mindkettőtök által kitöltött baleset biztosításost? Ha azt akkor semmi baj nincs.

A 2012 évi szabs. tv. lehetőséget ad a helyszíni bírságra, amennyiben a vétkes elismeri felelősségét. Ez egy büntetés, és semmi köze nincs a biztosítóhoz, csak a szabálysértés (baleset okozása) miatt kapta.

Abban az esetben ha ő elismerte a baleset okozását (mondtad, hogy igen), akkor nem szükséges téged is meghallgatni, jegyzőkönyvet pedig nem tölt ki. Személyi sérüléses balesetnél már más a helyzet, de ebben gondolom csak azt kérdezte, hogy van-e sérülésed.

A biztosítónak azt a kék-sárga papírt kell beadnia a hátulján lévő határidő szerint, illetve ki kell tölteni egy baleset bejelentő lapot (ezt is az okozónak).


Ha van még kérdésed, kérdezz.

2013. jún. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!