Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán személyautó utánfut...

Autópályán személyautó utánfutót vontatva haladhat 150 km/h-s sebességgel?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert tegnap délután haladtam az M6-oson Pécs irányába. Tempomattal menetem óra szerint 140, GPS szerint 134 km/h-s sebességgel. Erre egy Octavia egy piros utánfutót húzva nem kis sebességkülönbséggel húzott el mellettem a belső sávban. Ez szabályos? Én úgy tudom, hogy utánfutót húzva még talán a 130 sem megengedett. Hogy is van ez?
2013. júl. 13. 14:41
 1/5 petizacc ***** válasza:
100%
Nem szabályos! Utánfutót vontatva a sebességhatár autópályán 80 km/h, lakott területen 50km/h, egyéb helyen 70 km/h.
2013. júl. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uh! Köszi. Akkor az az autós igen csak túllépte a rá vonatkozó sebességhatárt.
2013. júl. 13. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt tegyük hozzá, hogy a magyar autópályákon max. 130 km/h val lehet menni. Vagyis ha nagyon szőrszálhasogatni akarunk, akkor bizony te is túllépted azt, ejnye:)
2013. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szőrszál-hasogatunk, akkor azért autópályán 130-as limitnél egy 10 km/h-s abszolút sebességtúllépés még nem hordoz magában különösebb veszélyforrást, az autó irányíthatósága, lassulása és fékútja számottevően nem változik.

Ugyanez utánfutóval már nem mondható el, főleg ~90%-os sebességtúllépésnél. Itt egy satunál még a ráfutófékes utánfutó is beelőzi az autót, ami irányíthatatlanná válik...stb stb..


Az ilyen megérdemelné, hogy félreállítsák és a leállósávon tarkón lőjék.

2013. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Azért azt tegyük hozzá, hogy a magyar autópályákon max. 130 km/h val lehet menni. Vagyis ha nagyon szőrszálhasogatni akarunk, akkor bizony te is túllépted azt, ejnye:)"


Valóban, kb 3%-kal, ami olyan mintha városban 50 Km/h helyett 51,5-tel mennél. Ez bizony "igen jelentős" túllépés ami veled nyilván még soha nem fordult elő.


Azt is azért tegyük hozzá, hogy ezzel a "hatalmas" túllépéssel a kamionokat leszámítva én voltam az egyik leglassabb a pályán. Néhány autó, főleg Audik meg Passatok úgy húztak el mellettem, hogy a menetszelük még a kasznimat is belengették. Olyan volt, mintha álltam volna hozzájuk képest a leállósávban. Egészen biztos, hogy 200 feletti tempóval mentek.


A harmadik dolog pedig, hogy a kérdésre adott választ köszönöm, de nem azt kívántam megvitatni, hogy 3% sebességtúllépés mekkora erkölcsi bűnnek számít.

Köszönöm.

2013. júl. 13. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!