Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg baj, ha kétszer nézek...

Tényleg baj, ha kétszer nézek körbe, mielőtt kimegyek egy főútra?

Figyelt kérdés

Hasverom beszólt. "Haver, ha kétszer nézel körbe, az azt jelenti, hogy elsőre nem néztél rendesen szét!" De én meg biztonságosabbnak érzem, hogy elnézek balra, majd jobbra, majd megint balra, és jobbra, és utána indulok meg.


De a haverom azt mondja elsőre kell jl szét nézni, teljesen felefleges kétszer!


Igaza van? Elsőre nézzek szét jól?



2013. júl. 16. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad.
2013. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
baj akkor van ha elütnek...
2013. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Logikusan hangzik :) Ha elsőre nem jön semmi, akkor minek nézelődni? Még a végén jön valami.

De, tény, hogy úgy mondják: Balra-jobbra-balra, mielőtt elindulsz.

2013. júl. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kocsival nem elütnek, hanem belém jönnek. :D
2013. júl. 16. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is legtöbbször kétszer nézek mind a két oldalra, de minimum balra. Többször is volt már olyan hogy egyszer körbenéztem, és az A oszloptól nem láttam, egy biciklist, vagy kocsit. Pont az ilyen baki lehetőségek miatt érdemes többször tekintgetni.
2013. júl. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mindig többször nézek, mert változhat a helyzet. Gyalog lelép tilosban, autó elindul útpadkáról, biciklis kijön a tilosból stb.
2013. júl. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Az a baj, hogy ilyeneket kérdezel...

Csináld ahogy eddig. Kétszer nézz szét jól, és akkor sose lesz baj.

2013. júl. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
így van. lehet ha jobbról jön egy autó, megvárod, nem árt ellenőrizni, hogy azóta balról nem-e változott a helyzet...változó környezetben nem lehet egyszer jól szétnézni.
2013. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!