Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Őszinte véleményeket kérdek!...

Őszinte véleményeket kérdek! Tényleg egy f*** kalap vagyok, amiért ilyet csinálok?

Figyelt kérdés

Őszintén!

Az van, hogy én ha a lámpánál állok, nem a kirakatot bámulom, meg nem kezdek el sms-eket írni, hanem figyelem, hogy mikor vált, mert szerintem elég tahóság, hogy én miatt 20-30 autót is feltarthatok.


És mikor 2. vagyok a sorban, sokszor látom, hogy az első nem a lámpát nézi jobbra, hanem balra nézegél(Nincs röntgen látásom, de átlátok annyira, hogy látszik merre néz.

És ha zöld lesz, várok 3mpet(ez alatt 3x be lehet rakni 1esbe!, sőt újra lehetz indítani, ha lefullad a kocsi) és nyomok 1 pillanatra 1 dudát. Nem fekszek rá a dudára, hozzá érek 1 pillanatra.


Sokan megköszönik, elnézést kérnek, felemelik a kezüket. De kevesebben, de megjegyzem azt jobban, hogy szépen felemelik a középső ujjukat.

Hétfőn, vagy kedden is álltam a hapek a lámpánál, már ott álltunk egy csomót, mert villamos, aztán megint piros, és már elegem lett, erre zöld, várok 3mpet, látom, hogy semmi, rá gurulok, semmi, rádudálok, elindul, szépen ablak le, kéz ki, középső ujj felmutat!


De az istenért! 40 autó állt mögöttünk, ez meg úgy gondolja, mindenki szeret ott ácsorogni 6-7 perc után is?


Na és ezt látva 3 ismerősm aki mellettem volt, megmondta, hogy egy jó nagy f***kalap vagyok. És hogy ne csodálkozzak, ha majd valaki, szépen a zöldnél kényelmesen kiszáll, és oda jön bekopogni, hogy mi a problémám!

De nem érdekel, ha rárúg párat a kocsimra, zöld van, Ő feltart, nem egy rendőr, hogy ott ne engedjen el!

Itt megjegyzem, hogy ha látom, hogy elindulna a kocsi, de a kézifék megfogta, vagy lefullad, akkor semmit nem csinálok, nem vagyok egy idegbeteg állat, de ha látom, hogy van egy kanyarodó lámpa, ahol minden nap megyek 6 mp et van zöld, mert szembe erős a forgalom, és ott eltöketlenkedik 3 mpet, akkor sz*r érzés már sárgán-piroson átrepszteni!


Most tényleg egy f***kalap vagyok? Nem értem miért. Nem egyből nyomom a dudát ahogy villan a zöld, hanem várok 3mpet, és megérintem a dudát, nem fekszek rá.


De ha tényleg az vagyok, akkor mostantól lesz*rom! Nézni fogom a kiliméter órát magam előtt, és lesz*rom, ha valaki mert nem figyel ott állunk még 1 pirosat!!!



2013. júl. 19. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez sok dologtól függ. Ha csak ketten vagytok a lámpánál, és nem 6mp-s a zöld, akkor 3 sec után inkább maradj csendben, mert azért ennyire ne siessünk. Ha hátad mögött 7 autó, akkor 3 sec után annyira nem gáz a RÖVID duda (figyelmeztető, és nem zavaró).


De mondom, ez eléggé függ a más dolgoktól is, hogy parasztság-e.


Én mindenesetre azt mondom, ha nem indokolja semmi, hogy másodpercekért hajtson az ember, akkor maradjon nyugton, HOVA SIETTEK?


Láttátok már, hogy pl LA-ban hogy vezetnek? (direkt nem new yorkot írtam) Vagy úgy általában USA-ban? Pedig ott is az idő pénz.

2013. júl. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Láttátok már, hogy pl LA-ban hogy vezetnek? (direkt nem new yorkot írtam) Vagy úgy általában USA-ban? Pedig ott is az idő pénz."

én nem láttam de mesélték. mindennap órákat állnak a dugóban, a szmogban, igaz, többek lazán szívják közbe e spanglit.

2013. júl. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
amúgyis, ez nem USA, hanem Magyarország. úgyhogy pont nem lényeges hol hogy vezetnek. Németországban meg MINDIG megállnak a zebra előtt, hogy átmenj. Itt? sose.
2013. júl. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Én többet szoktam várni mielőtt jelzek, és azt sem dudával, hanem inkább fénykürttel. Nagyon idegesítő ha valaki alszik egyet a lámpánál, de az is - pl. olasz divat szerint - még csak 0,5 másodperce zöld, de ha nincs mozgásban az autó már szól hátulról a kürt.


(és ez annyira beléjük rögzül, hogy egyszer apámmal Rómától délre autóztunk, a fater előre dőlt hogy kinyújtózzon és véletlenül megnyomta a kürtöt - a félbolond olasz meg erre áthajtott a piroson...)


Szóval jelezni nem f-kalapság, de szerintem nem érdemes mindig, azonnal jelezni - hiszen látod mit csinál: ha elkezdi keresni a keze a váltót, akkor pl. felesleges.

2013. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
azért azt is meg lehet jegyezni, hogy sokkal jobban haladna a sor, ha mindenki 1esbe lenne mikor vált a lámpa, nem akkor rakodgatná be. a sorban így egyenletesen lehetne indulni és nem egymás után. én ha első vagyok mindig így indulok, szinte kilövök (persze nem parketta :D )
2013. júl. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"ha mindenki 1esbe lenne mikor vált a lámpa,"


Akkor téged se tanítottak vezetni hogy sárgánál rakjuk be az egyest mert nem verseny a közlekedés

A kinyomócsapágy se szereti ha sokáig nyomod a kuplungot (nem erre találták ki)

2013. júl. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező Pesti vagy ???XD

Amúgy szerintem egyén függö, kit mennyire zavar.

Én pl lesz@rom ki dudál mögöttem, de én már sárgánál indulok :-)

2013. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pesti... :D Tudom, itt mindenki egy tahó! :D
2013. júl. 19. 17:29
 9/11 anonim ***** válasza:

"ma 13:42"

vezetek egy pár éve és nem rosszul. az meg hogy én hogyan használom a kuplungot hadd döntsem el én. szeretek dinamikusan haladni, nem tötymörögni.

2013. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig az rossz vezetési szokás, hogy lámpánál kuplunggal várod a zöldet. Nincs 1 mp berakni 1-be... Azt kifejezetten élveztem mikor járó motorral a ház előtt negyed órát állt egy jóember rükvercben :D
2013. júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!