Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi pénzösszeget szokott...

Mennyi pénzösszeget szokott engedni (szociális, és egyéb anyagi okokra hivatkozva) a bíróság ha fellebbezek, ill. ha a szabályértési hatóságnál kifogást nyújtok be, mert -közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése miatt 100e ft-ra büntettek?

Figyelt kérdés
Emellett még a tanúk is nem helyénvaló személyleírást adtak rólam, a másik autó, aminek koccantam a vonóhorgommal tolatáskor, ő már töréskárnak nagyította fel, és nem egyértelműen mondott igazat, h. melyik ajtóján van az autóján a keletkezett kár. (ami csak egy karcolás volt)
2013. aug. 6. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Semennyit. Nem nagyon szoknak ilyenekkel foglakozni.
2013. aug. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hagytál ott elérhetőséget és elhajtottál? (Ezt a tanúkból gondolom.) Akkor jobb ha nem is akarsz fellebbezni.

Nincs olyan összeg, amit biztosan elengednek, ez mindig egyedi elbírálás alá esik. Könnyen megeshet, hogy elengednek 20e forintot, de cserébe két hónappal hosszabb időre veszik el a jogsidat. Szóval ne reménykedj abban, hogy csak a negyedét kell majd kifizetni. A legtöbb amiről hallottam 25% "kedvezmény" volt - de még régen, több mint 5 évvel ezelőtt, manapság máshogy mennek a dolgok.


A rendszámodat felírták, az kb. elég lesz, szerintem hogy barna vagy fekete színűnek látták a hajadat nem lesz elég, hogy kibúvó legyen a fizetés alól.

Másrészt nincs olyan, hogy "karcoláskár" vagy "pici sérüléskár": minden olyan sérülés, amit másik fél okoz és nem totálkár az töréskár. Tehát nem nagyítja a dolgot, ez a megnevezése ha behorpadt a lemez vagy megkarcolódott a festék miattad.


"Nem egyértelműen mondott igazat" - ez nekem elég furcsa kifejezés. Tulajdonképpen nem ugrott be neki, hogy mi sérült a kocsiján?

2013. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Esélytelen. Munkaügyi központ látogatást tudnék javasolni, dolgozd le közmunkában, én 10 ezres büntetést nem tudtam befizetni és inkább ledolgoztam 2 nap alatt 6-6 órában.
2013. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!