Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az az állítás, hogy "van még...

Az az állítás, hogy "van még idő, mire a keresztbe zöldet kapnak" így átmehetek helyes? Haverom jól csinálja?

Figyelt kérdés

Ő ezt csinálja. Tudja egyik kereszteztődésnél, hogy mikor lesz zöld a keresztbe jövőknek hány mp, és ha előtte bevált pirosra, még rágyorsít.

Nekem meg halál félelmem lett mellette, hogy a pirosat meglátva kezde nyomni a gázt.

Azt mondja minden nap ott jár 1 éve, és tudja, hogy ha piros lesz, hány mp múlva lesz keresztbe zöld, ilyen 3-4 mert nincs rendesen össze hangolva a kettő.

Így át mer menni.

Azt mondja max attól félhet, hogy megbüntetik piroson áthajtásért, de még sosem kapott csekket.


Én mondtam neki, hogy 1 nap átállítják a lápmákat, és szépen telibe ver egy kamiont majd ami előtte megy keresztben.

Azt mondja nem hiszi.


Ugye, hogy örökké ezt nem fogja csinálni?



2013. aug. 17. 09:28
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Általában nem is vált a másik irány azonnal. Mindig van némi mp különbség. A haverod csak addig fog így átstartolni, míg az ellenkező irányból valaki szintén kiszámolja, hogy már piros a másik lámpa, az övé úgyis mindjárt zöld lesz, és berobban a kereszteződésbe. Nem egy ilyen találkozást láttam már.
2013. aug. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem azon az 1 percen múlik. hakniból piroson átmenni nem vicces. Nem véletlen kapják telibe a vonatok is a kocsikat, akiket nem érdekli a jelzés...
2013. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ahol régebben dolgoztam, hány ilyen balesetet láttunk, nem egy halálosat is.


A sok barom mind azt hiszi, hogy még épp belefér, vagy már mehet, mert a másiknak még épp piros. Amikor aztán a két barom találkozik, na akkor műsor van.


Legszebbek a motorosok, akik olykor 150 körüli tempóval robbantak bele a személyautókba - na az marha nagyot szólt.


Régi szép idők...


De sebaj, hadd hulljon a férgese!

2013. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben én nem ülnék be többet a haverod mellé.

Nekem is volt egy ilyen ismerősöm, úgy vezet a mai napig, mint egy idióta. Csak a gázt tudja nyomni, de komolyan.

Megmondtam neki egy út után, hogy soha többé nem utazok vele. Nem hitte el, de inkáb hazagyalogoltam legközelebb 5 km-ről, minthogy beüljek mellé.

Te is tedd ezt.

2013. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanultam egyetemen közúti forgalomtechnikát és nagy hülyeséget csinál a haverod. A mai rendszerekben már mátrixok alapján számolják a lámpák térhálós " zöld hullámait", tehát a mai világban elég gyakran finomítják és állítják át a kereszteződés periódus idejét vagy a zöldek elosztását. Közbenső időt is csökkenthetik. Bármikor, bármelyik nap átállíthatják, magyarul a haverod a te és saját életével játszik.
2013. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt is tudja a haverod, hogy mikor van ott a rendőr? Mert ha a rendőr is látja, akkor bizony nem lesz olcsó.
2013. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én tegnap épp váltottam, mentem már olyan 45-el, egyenesen akartam átmenni, de már sárga volt és tudtam, hogy nem férek bele, ezért mivel senki nem volt mögöttem, besatuztam a féket. Igen, még ez is szabálytalan, akkor a haverod amit csinál még veszélyes is. Ha látja az ember, hogy hosszú ideig zöld van akkor is készülnie kell már arra, hogy mire oda ér addigra esetleg vált a lámpa, nah én tegnap erre nem figyeltem, meg is lett az eredménye, csikorgó gumik. De járhattam vna rosszabbul is. Az ilyennel nem szabad játszani! És még a legkisebb baj az, hogy megbüntet a rendőr.
2013. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!