Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kit hopztak volna ki hibásnak,...

Kit hopztak volna ki hibásnak, ha egyik sem figyelt oda?

Figyelt kérdés

Vagy van olyan, hogy fele-fele?

Álltam a megállóban mikor az egyik autó elkezdett előzni, és nekem a jobbomra meg kanyarodtak ki balra az utcából, tehát abba a sávba, ahol előzött, és épp hogy elfért az autó, és visszatudott menni a sávjában. De szűkös volt. Nem álltam volna be a kéát kocsi közé.


Kit hoztak volna ki hibásnak, Addig nem előzhet az ember, amíg meg nincs győződve arról, hogy biztonságos, de főútra kikanyarodásnál elsőbbséget kell adni mind2 sávban.

Nem tudom pontosan ki volt előbb? Előzés vagy kikanyarodás megkezdése, de szerintem előbb indexeltek, mint hogy megkezdte volna a kanyarodást.

De ki lett volna a hibás?



2013. szept. 23. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Húha... egyelőre nem értem a szitut.. nekem teljesen zavaros, ki merre hány méter.. lehet nagyon reggel van még..
2013. szept. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magyarul kétsávos, magasabb rendű úton az egyik autó előzte a másikat. Ekkor az út jobb oldaláról, egy alacsonyabb rendű útról egy harmadik jármű kifordult balra, azaz szemben az előzést végrehajtó járművel.


Ha nem tiltja semmi az előzést, nincs záróvonal, akkor szerintem a kikanyarodóé lett volna a felelősség.


Van olyan, hogy fele-fele - de itt szerintem nem az lett volna, feltéve hogy szabályos volt az előzésben lévő autós.

2013. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A felsőbbrendű úton jövőnek elsőbbsége van. Akkor is, ha előz, akkor is, ha szabálytalanul előz, akkor is, ha fejen állva csúszik. Mindig. Ilyen egyszerű.

Egyedül akkor lehet kérdéses a felelősség, ha a főúton jövő olyan mértékben szabálytalankodik, ami megakadályozza az észlelhetőségét, tehát pl. 200-zal jön ki a kanyarból és nem látod meg időben.

2013. szept. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem is aki balra kanyarodik az lett volna hibas. A fouton halado OSSZES jarmunek elsobbseget kell adni.
2013. szept. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Dörmögő ***** válasza:
Igazából lehet a főútvonalon lévő is hibás abban az esetben ha a főútvonalra kikanyarodó kocsi hamarabb kezdte meg a kikanyarodást mint a főútvonalon haladó kocsi az előzést. De ebben az esetben nagyon komolyan meg kell nézni az autókon lévő sérüléseket, tanúkat kikérdezni. Nem egyszerű egy ilyet bizonyítani, de ez már a helyszínelők dolga.
2013. szept. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszer volt egy ehhez hasonló meleg helyzetem. Balra akartam ráfordulni főútra; balról jövő autó megállt, hogy elengedjen, elkezdtem kigurulni (persze jobbra nézve) amikor szemem sarkából észrevettem, hogy balról, a szembe sávban jön egy autó. Én fékeztem, ő meg elment előttem.


KRESZ szerint én lettem volna a hibás, ha belém jön...

2013. szept. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!