Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bukósisakot szeretnék venni?

Bukósisakot szeretnék venni?

Figyelt kérdés
Egy vagy két hónap múlva meglesz a segédmotorjogosítványom és tervezek bukósisakot venni. Nekem azért fontos a kinézet, persze nem az alapján akarok venni, de jó lenne, ha olyan lenne ami tetszene. Ez a sisak [link] nagyon tetszik nekem, ami talán nem látható a képen az, hogy van annak is ilyen csattja. Ezzel megbüntet a rendőr? Egy esetleges esés esetén ugyan olyan védelmet nyújt mint egy zártterű? [link] még ez is nagyon tetszik. Ez gondolom valamivel jobb lenne. Előre is köszönöm!

2013. szept. 27. 12:19
 1/7 A kérdező kommentje:
még ez is szép [link]
2013. szept. 27. 12:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem érnek. Nézzél zárt bukót lehetőleg márkásat(agv,nolan,hjc shoei stb.)
2013. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, köszönöm a segítséget :)
2013. szept. 27. 14:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Két lehetőséged van: fullface, vagy felhajtható feullface. A többi nem elég biztonságos. Ezekből viszont érdemes márkásat venni, ha nem fér bele a keretbe, figyelj oda megfeleljen DOT minősítésnek.
2013. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van benne E jelzés akkor elfogadják a vizsgán és a rendőr is elfogadja. Viszont amin nincs állvédő(az állig érő plexi semmit nem ér esésnél) az csak a fejed védi de az arcod egy esésnél szépen összetörhet.

Tehát vagy zárt sisak vagy felnyitható állú sisak ahogy már előttem is írták. És jó dolog ha van benne beépített napszemüveg(sötétített plexi sötétben nem jó, napszemüveget fel-le venni macerás, ezt meg egy mozdulat fel vagy lehajtani, jó dolog és többnyire csak pár 1000 ft-al drágább a napszemüveges kivitel)



De úgyis fog jönni a sok értelmes ember hogy óó hát kismotorra minek egyáltalán bukó mer há azzal nem lehet nagyot esni.

Úgyhogy 2 példa:

Ismerős nekiment anno egy villanyoszlopnak robogóval, természetesen állvédő nélküli sisakban. Legalább 3x műtötték az arcát. Meg persze vagy fél milla volt megcsináltatni a kitört fogait +a plasztikai műtétek, asszem az is volt neki.

Másik példa:

Még régen rokonomék bicajoztak, az egyik lány elesett(mentek vagy 10km/k-val) és elég sok első foga kitört, meg persze az arca is kapott.


Ezek után aki azt mondja hogy 40-el nem lehet nagyot esni az degenerált, ne hallgass rájuk.

2013. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, és még egy dolog. Bukót csak felpróbálás után illik venni. Érdemes belepróbálni szemüveget is ha szükség lehet rá hogy azzal együtt is kényelmes legyen.

Ha meg mindenáron netről akarsz rendelni akkor előtte boltban nézd ki, próbáld fel aztán ugyanolyat rendelj netről is.

Fejkörméret kevés, az emberek feje jobb esetben nem egy szabályos golyó hogy csak azt számítson, és a sisakok belső kialakítása is eltérhet típusonként.

2013. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A felpróbálás eszembe jutott nekem is, de egyelőre csak gondolkodás szinten vagyok. Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél :) Hát úgy vagyok vele, hogy inkább fizetek pár ezerrel többet :D ismerősömet nem is olyan rég elütötték, ő volt robogóval, szerencsére nem lett baja a bukó megmentette az életét :) Még egyszer nagyon szépen köszönöm :)
2013. szept. 28. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!