Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehet megtanulni, hogy...

Hogyan lehet megtanulni, hogy ha be akarok tolatni valahova, akkor jól lőjem be a kocsit? Mindig elrontom.

Figyelt kérdés

Hiába van jogsim már egy ideje a vezetés megy, a parkoléás is, de ez a betolatás sose.

Szóval mikor be akarok tolatni a garázsba, vagy be egy parkolóhelyre, vagy be két autó közé, akkor ugye előre megyek, és farral elkezdek tükörből tolatni.

És az esik mindig le, hogy "bakker, a kocsi fele nem is ott van ahova be akarok tolatni!"

Szóval félig levinném a kocsit, ha így tolatnák.

Szóval az nem megy, hogy mindig belövöm, hova akarok tolatni, akkor az úton ugye keresztbe fordulok a kocsival, és neki kezdek tolatni. És a tükörbe mindig látom, hogy ah így folytatom, a kocsival neki megyek a kapunak, oszlopnak, másik kocsinak.

Hogy leehet ezt belőni?

Mindig megnézem, hogy "oké, ha oda fordulok, akkor egyenesen tolatva pont jó helyre tolatok..."

de sose jó helyre fordulok oda. mindig arrébb sikerül keresztbe állnom az úton, mint ahova tolatnom kéne.

Hogy lehet ezt belőni? Hogy hova kell fordítanom a kocsit, hogy EGYENESEN tolatva jó helyre álljak be?

Nem nagyon megy sajna, de nem értem miért.



2013. szept. 27. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
gyakorold egy üres parkoló részbe más más irányból a beállást és csak a vonalat figyeld ahova be akarsz állni. ott nem mehetsz neki senkinek és semminek. gyakorold majd belejössz. én pl tolatva pontosan 90 fokosan be tudok állni orral előre meg általában ferde :D nekem az nem megy
2013. szept. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megtanulni nem lehet, nincs róla könyv. Gyakorolni lehet, tízszer százszor, amíg nem megy.
2013. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pisild körbe mint a kutyák. És be van jelölve..
2013. szept. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gyakorlással a legbiztosabb: fogsz pár hosszabb lécet/ágat/botot meg egy kalapácsot, kimész valami mezőre, leütöd és utána betolatsz. Többször, mindig más szögből indulva.

Ugyanígy lehet a párhuzamos parkolást is gyakorolni.

2013. szept. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

"és farral elkezdek tükörből tolatni. "


Itt a baj. Tükörből tilos tolatni. A két oldalsó tükröt használhatod referenciaként, pl ha padka mellé állsz be, vagy hogy lássad a kocsi szélét más szögből is, de elsődlegesen hátra kell fordulni és úgy nézni merre megy az autó.


Gyakorláshoz keressél egy hosszú egyenes mellékutcát és tolassál végig rajta. Így meg tudod tanulni hogyan kell egyenesen hátramenetet végezni (sokan kacsáznak össze-vissza, azért nem jön össze a parkolás sem). Ha már megy, mehetsz parkolást gyakorolni.

2013. szept. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, tükörből tolatni tilos. Dobozos autók, furgonok, kamionok nem is tolathatnak. Csak előre mehetnek.


A kérdéshez: nincs különösebb titka, gyakorolni kell, amikor csak lehet gyakorold a tolatást. Ha nem érzed szállj ki, járd körbe a kocsit, próbáld többször, fog az menni. Ha csak lehet háttal parkolj, így gyakorlod is, meg célszerű is, könnyebb elindulni. És nyugodtan tolass tükörből is. Így megmarad a látótered előre, sok előnye van, a hivatásos sofőrök mind tükörből tolatnak, teherautónál hiába forgolódnál hátra.

2013. szept. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ja, tükörből tolatni tilos. Dobozos autók, furgonok, kamionok nem is tolathatnak. Csak előre mehetnek. "


Pontosan, hátramenet alatt egy második személynek kell figyelnie és irányítania a vezetőt.

2013. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, hivatalosan kellene irányító. De mennyire életszerű ez? Kamionosként futkoshatnék irányítószemélyzetért Európa országaiban mindenfelé ahányszor tolatnom kell. És ha az "irányító" irányít neki valaminek? Megtörtént.

Úgyhogy ez a szöveg Kresz - könyvben jól mutat, de kint az életben bizony egyedül kell tolatni 99 % - ban - és más megoldás híján - tükörből. Ha bizonytalan a dolog - gépjármű kategóriától függetlenül - ki kell szállni, többször megnézni, ha kell szabad - e a pálya.

2013. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tükörből tolatni tilos Jéé.. Én hivatásos sofőr vagyok és h akarnék se tudnék máshogy tolatni mint hogy tükörből.

A kabin falát látom maximum ha hátranézek. :D :D :D

Szóval simán lehet tükörből tolatni csak nehezebb.

Jól be kell állítani a tükröket és elárulom hogy néha az autó konstrukciója sem kedvező. Nekem voltak olyan autóim hogy annyira nem találtam éreztem hogy merre vagyok hogy megfordulni is csak találomra tudtam vele.

Pedig 18m tekergetni meg 3m azért nem ugyan olyan.

2013. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Látom nem egyértelmű, hogy itt nem elsősorban kisteherautóval/kamionnal közlekedő hivatásos vezető kért segítséget hátramenettel kapcsolatban.


Személygépkocsiról beszélünk, ahol alapesetben ki lehet látni hátul. Ilyen autóknál elvárható, hogy hátranézzen az illető. Balesetveszélyes lenne csak tükörből tolatni. Már több alkalommal veszélyeztettek engem ilyen "tükörből tolatok, mert qrva fárasztó megfordulni" profik, mert nem vettek észre. Nem szeretem az ilyeneket...

2013. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!