Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak én utálok Budapest...

Csak én utálok Budapest Belvárosában vezetni? És én agyok béna?

Figyelt kérdés

Nem tötyörészek, de bevágnak elém, ha egy fél kocsinyi hely van előttem már tolják be a kocsi orrát mellőlem elém!

Akkor egyszer rossz sávban álltam, mert az visszakanyarodó volt, és elindultak előttem, én át akartam menni az egyenesen menőbe, senki nem engedett be, rám dudált a mögöttem lévő, akkor utálom, hogy párhuzamosan van 3 sáv egymás mellett, és akkor indexelgetnek ide-oda folyton.


Most én vagyok ennyire béna, vagy más se szeret bennt vezetni ilyen forgalmas helyeken?



2013. okt. 27. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy béna, majd megszokod.
2013. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagy béna, de még mindig jobb mint Rómában vagy Párizsban. Én is utálom a belvárost, de inkább a parkolás miatt.

Pár napja láttam egy szerencsétlen vidéki nőt a reggeli csúcsban a Podmaniczkyra ráfordulni a Dózsa Györgynél, ahol egy sávra szűkül. 1 kocsinyi távot tartott, de amikor valaki besorolt elé (azt hitték beengedi) mindenkire rádudált, pedig araszoltunk. Nem bírtam megállni, hogy ne nyomjak rá én is egy dudát, hogy milyen egy bunkó. Pedig egyszerűen csak megtévesztően béna volt, nem vette fel a forgalom menetét. Idegesítően korán fékezett a 6-7 méteres távtartás miatt. Nem véletlenül volt tele horpadásokkal a kocsija hátulja.

2013. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Budapest belvárosában nem is kocsival kellene menni, hanem biciklivel. Gyorsabb, nincsen dudáló sofőr, és nincs annyi piros lámpa.
2013. okt. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem mondom, néha engem is meg tudnak lepni egyesek, de abszolút megszokható. Azt többnyire lehet látni, ha valaki be akar jönni eléd, ilyenkor a legjobb kihagyni a helyet neki.


Amúgy Tirana után kész felüdülés volt végigkocsikázni a pesti belvároson! :)

2013. okt. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
A magyar közlekedéskultúra a béka s*gge alatt van, ez különösen igaz a fővárosra. Javaslom inkább a tömegközlekedést, megbízható, nem kell idegeskedned a sok gyökér sofőr miatt, igaz, meglehetősen drága. Mondanám még a biciklit, de az autósoktól azon is rettegni kell, meg épp nem is szerencsés egész nap azt használni, ha nagyobb távokat kell megtenni.
2013. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért nem kell leírni a magyar közlekedési kultúrát. Vannak persze gondok (index meg mi?), de például Indiához képest mintaország lennénk.


Kérdező: szerintem nem sokan vannak akik Budapest bármely részén szívesen vezetnek első alkalommal. A sávvezetés egyszerűen sehol sem homogén. Ezen persze nem segít, hogy sokszor már alig láthatóak a felfestések, az útminőség inkább hullámvasútra emlékeztet és a már rutinos autók meg nem értése sem.

Ha már párszor mentél ugyanazon a szakaszon fogod tudni melyik sávba érdemes haladnod. Ekkor már nem lesz gond Budapest.

2013. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!