Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Akinek a kreszvizsgája megvan...

Lovászi Károly kérdése:

Akinek a kreszvizsgája megvan az egész életébe érvényes?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem követ el olyat, ami miatt bevonják -egy évet meghaladóan- a jogosítványt, akkor igen!
2013. okt. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dörmögő ***** válasza:
46%
Maga a kreszvizsga önmagában nem érvényes egész életedre. Kresz vizsga után bizonyos időn belül meg kell szerezned a jogsit különben vizsgázhatsz újra Kresz-ből is. Ez az idő nemrég 2 év volt, szó volt róla hogy lecsökkentik 1 évre de azt nem tudom hogy bevezették-e.,
2013. okt. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
KRESZ vizsga csak az adott kategóriára (A, B, stb) és egy évig érvényes. Ez egy előfeltétel jogosítvány megszerzéséhez. A jogosítvány már (egészségügyi megfelelőségen kívül) végig érvényes marad.
2013. okt. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dörmögő ***** válasza:

Találtam egy oldalt, ott azt írják hogy a 2013 08 15-én bevezetett változások után is 2 év maradt a kreszvizsga érvényességi ideje.

[link]

2013. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha a jogsira gondolsz, akkor sajnos igen, pedig jó lenne, ha mindenkinek 2-3 évente vizsgáznia kellene, mert sokan vezetnek úgy, hogy fingjuk sincs a kreszről.


Dörmögő: az a két év azt jelenti, hogy kresz vizsga után 2 évig van időd megszerezni a jogsit, utána lejár és kreszből is újra kell vizsgáznod. De ha megszerzed a jogsit, akkor az életed végéig érvényes lesz, csak az orvosit kell megújítani.

2013. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dörmögő ***** válasza:
Tudom hogy arra vonatkozik hogy két éved van letenni a forgalmi vizsgát. De 2 év elteltével is van tudtommal olyan lehetőség fél évig hogy simán újravizsgázol. De ha ebből a plusz fél évből is kicsúszik az ember akkor a tanfolyamot is újra végig kell ülni.
2013. okt. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!