Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ti mit tennétek azzal az...

Ti mit tennétek azzal az autóssal akit rajtakaptok, hogy valakit elüt a zebrán?

Figyelt kérdés

2013. nov. 17. 21:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
ha tudom feltartoztatom amig a rendőr ki nem érkezik, ha nem tudom, akkor felírom a rendszámot. és elsősegélyt nyujtok annak akit elütött (már ha rászorul)
2013. nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
66%
Úgy is el lehet ütni valakit a zebrán, hogy az elütött személy hibázott, nem az autóvezető. Csak mondom.
2013. nov. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Rendszámot tuti megpróbálnám felírni, ha ez nem sikerül, akkor ennyi, semmiit. Üldözni biztos nem kezdeném hátha még más is megsérül/meghal. Meg amúgy is mi vagyok én, ott van a zsernyákok, talán nem bent kéne xboxozni, meg a kocsiban mekikaját tömve trafizni, hanem kint lenni az utcán és vigyázni a rendre, ha már a rendőrség nevet olyan szépen levédték maguknak, meg a hozzájuk tartozó kék jelzés is tiltott civil autókon. Hát akkor nosza, használjátok csak kizárólag ti!
2013. nov. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Ha helyszínen marad, akkor semmit, ha elmegy, akkor még felírom a rendszámát, amíg tehetem.


Amúgy zebrán elütött gyalogos sem mindig ártatlan. Autós oktatóm mesélte még anno, hogy megy be a munkahelyére, egyik kollégája azzal fogadja, hogy:

-Hallgattad a rádiót? Valami barom elütött a zebrán egy embert az xy téren.

-Ja hallottam, én voltam.

-TEEEE???

-Igen... átment a piroson, úgy hogy ott volt tőle pár méterre az autóm.

2013. nov. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Hagyjuk már ezt, hogy JELZŐLÁMPA NÉLKÜLI zebrán a gyalogos is lehet hibás. Még ha olyan majom is, hogy nem néz körül, a KRESZ-ben világosan le van írva, hogy a zebrát úgy kell megközelíteni, hogy a járművezető képes legyen elsőbbséget adni a gyalogosoknak. Innentől kezdve bármely, nem jelzőlámpás zebrán történt gázolásos balesetben igen vastagon benne van az autós, akár idióta volt a gyalogos, akár nem.


Innentől kezdve szerintem a helyszínt elhagyó gázoló rendszámát okvetlenül fel kell írni és ha ez a személy- és vagyonbiztonság veszélyeztetése nélkül lehetséges, a helyszínen kell tartani. Ám van egy ennél még fontosabb dolog is: a sérült ellátása. A gázoló sofőrrel csak akkor szabad foglalkozni, ha van, aki már megkezdte a sérültnek a segítségnyújtást.

2013. nov. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%

Hogy a fenében van, hogy az egyetlen értelmes válasz (itt előttem) erősen le van húzva, a hülyeségek meg 100%-on állnak?


A kérdése egyébként nagyon fura megfogalmazású. Mi az, hogy rajtakaptok? Rajtakapni házasságtörőt, csirketolvajt stb. lehet, de nem gázolót.

Erre a teljesen helytálló válasz az, amit lehúztatok.

Zebrán nem ütünk el senkit, akkor sem, ha a gyalogos a hibás. Kivéve, ha függőlegesen esik le pont az orrunk elé. De ez eléggé ritka.

Ha szabályos az autós, a gyalogos nem, akkor ütközhetnek persze, de az alacsony sebesség miatt ennek ereje kisebb. Nagyon balszerencsésnek kell lenni ahhoz, hogy halálos legyen.

Cserbenhagyásról nincs szó, az erre vonatkozó utalásokat nem is értem.

2013. nov. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
tökmindegy, hogy ki a hibás, minek után ha ott hagyja a sérültet az már cserbenhagyásnak minősül...
2013. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
De könyörgöm, hol van a kérdésben otthagyás?!
2013. nov. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

# 8/8


ha nem hagyja ott akkor miért kellene vele bármit is csinálni?

2013. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésben sehol sincs, viszont más helyzetben nem tudom elképzelni, hogy mi a jó fenét kéne csinálnia egy arra andalgó embernek az autóssal. Tehát piff, elüti a gyalogost, ott marad, kihívja a mentőket... akkor nekem mit kéne csinálni? Kövezzem meg? Menjek át rajta az Opellel? Röhögjem ki? Ne nyávogj már mint egy fürdősk..rva.


És igenis lehet hibás a gyalogos még lámpa nélküli zebrán is. Mióta bevésődött a köztudatba, hogy a gyalogosnak mindig elsőbbsége van a zebrán, sokan körül sem néznek egyáltalán. Pedig aztán nagyon fájhatna neki, hogy jobbra meg balra elnézzen. Ha 20-al megyek a zebránál, kilép elém, még akkor is bőven elüthetem, és ha 20 km/h-val gurul neked egy közel egy tonnás valami, hidd el, hogy bele lehet halni. Arról meg nem is beszélek, hogy mi van akkor, ha ez a valami egy busz vagy teherautó, esetleg kamion. Annak esélye sem lesz megállni. Attól, hogy neki van elsőbbsége még nem szabadna vészfékezésre kényszerítenie a másikat. Ha elcsapják akkor pont kitörölheti a seggét azzal, hogy neki volt elsőbbsége.

2013. nov. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!