Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egerben miért nem lehet...

Egerben miért nem lehet eljutni a Tescótól, a Mátyás Király út végéig zöldhullámon?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Én pesti vagyok, de két lehetséges oka lehet:

1. Nem a tervezett sebességen haladsz.

2. Nem jól van beszabályozva a rendszer.


Itt Pesten az ismerőseim közül azok szoktak panaszkodni a zöldhullámra, akik az ötvenes úton nem 45-50 körül mennek, hanem inkább 60 felett. Persze a lámpa sorra megfogja őket, míg a limiten haladó tud menni folyamatosan.

2013. nov. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
A gyorshajtást akarják az ilyesmivel megakadályozni. Csak ez sok esetben visszafelé sül el. Pl. a 4-6 villamos vonalán a körúton amióta debil módon átállították a lámpákat jó szarra, azóta rengetegen száguldoznak, hogy végig tudjanak menni normálisan. 9-szer kapsz lámpát a pofádba Üllői út és Nyugati között, ha normálisan, 50-nel haladsz. Számoltam. Majd ha valakit elütnek emiatt, majd biztos átállítják. Sokszor pont az ilyen baromságok okozzák a baleseteket. És erre nem az a megoldás, hogy "dehát nem kell gyorsan menni", lónak a fa szát. Lehet h nem kell, de mindig lesz olyan aki gyorsan megy. És nem rossz indulatból, nem minden gyorshajtó köcsög, hanem csak mondjuk biztos a dolgában, zsarut nem lát, traffiblokkoló a kocsiján, vagy csak simán tele van pénzzel, vagy most kapta meg a 100 ezres fizuját akár, tökmindegy. De az biztos h mindig van mindenütt gyorshajtó. Egerben pedig a forgalom sem nagy, biztos, hogy ettől félnek.
2013. nov. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

2-eske, csak szólok, hogy a nagykörúti lámpaprogram nem véletlenül fogja meg az autós forgalmat, az ugyanis a villamosra lett optimalizàlva, hiszen a Nagykörút utasforgalmának 60-70 százalékát a villamossal utazók adják, ne ők szívjanak az állandó pirosnál ácsorgással. Arra, hogy ez gyorshajtást eredményez, nem az a válasz, amit ez a szerencsétlen Tarlós mond, miszerint vissza kell csinálni az egészet (és visszafizetni az erre kapott uniós támogatást), hanem az, hogy az e szempontból kritikus pontokra traffipaxokat kell telepíteni. Hamar elmúlna az általad említett jelenség.


Egerben viszont lehet, hogy nincsenek rendszerbe kapcsolva a lámpák és ez okozza a jelenséget, de lehet forgalomcsillapítási szándék is mögötte, noha elkerülő út híján ezt nagyon is kètlem.

2013. nov. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
És az vajon mitől lehet, hogy a Péceli úton 60-nal simán végigmégy vagy 20 lámpán, ám ha 50-nel haladsz, akkor egyrészt mindenki kerülget (tényleg mindenki, szinte senki nem tartja be az 50-et), másrészt minden negyedik-ötödik lámpa megfog? Nincs kint 60-as korlátozó tábla, és villamos sem jár azon a vonalon.
2013. nov. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az is oka lehet, hogy elméletileg sem lehetséges minkét irányba tökéletesen megvalósítani a zöldhullámot. Ezért van jobb helyeken úgy, hogy reggel befelé, este kifelé van zöldhullám a városokban (fordítva, ha alvóvárosról van szó), amikor pedig hasonló a forgalom ki és be, akkor inkább a kifelé forgalomnak van.
2013. nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Tudom, hogy a villamosra lett optimalizálva. De akkor se vágom ennek mi értelme, mivel a ugye párhuzamosan haladnak és szoktam is látni, hogy emiatt a villamossal is kivan cseszve. Szóval ez senkinek nem jó. Átgondolatlan, ostoba kivitelezés.
2013. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én egri vagyok. Egy kis idö után meg lehet tanulni, hogy váltanak azok a lámpák amik mindig megfognak :) pl Kerecsend felé a Spár utáni lámpa, ha nem mész többel mint 55, tuti, hogy megállít. Visszafelé meg forditva.. a volántelep után a város felé, ha 50 el mész a 3. lámpa megfog :) ha a 2. után félúttól gurulsz, akkor váltásra ott vagy a 3. nál :)


Amúgy túl szép lenne ám ha 50 el végigmehetnél a városon nem?

2013. nov. 29. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat.
2013. nov. 29. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!