Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tegnap láttam, hogy majdnem...

Tegnap láttam, hogy majdnem elütött egy autó a zebrán egy nőt. Ilyen esetben van értelme rendszámot felirni, rendőrségnek szólni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 30. 06:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
33%
Nincs.
2013. nov. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Nincs, hiszen nem ütötte el...
2013. nov. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs, bár ha a -majdnem elütött- gyalogosnak mákja van, akad a környéken egy közterület-figyelő kamera, és esetleg majd tesz feljelentést a közterület-felügyelet.
2013. nov. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Semmi értelme! Ahogy irták, esetleg ha van közterületes kamera bekötve a rendőrségre, akkor azok intézkednek
2013. nov. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha elüti és cserbenhagyja, akkor megkeresik, de egy majdnemért nem.
2013. nov. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Majdnem? Az tudod mi? Semmi, tiszta lap. Nekem egy rakás majdnem-em volt. De balesetem egy se. Emberek vagyunk, hibázunk, ez van. Biztos veled is előfordult már párszor.


Maximum ha egy autós sok ilyet csinál előtted, ahogy mész mögötte, akkor szólj a zsaruknak, mert lehet, hogy részeg és megelőzhetnél egy balesetet. De ha csak egy ilyet láttál valakitől, hát az nem a világ. Pontosan mi volt?

2013. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Beviz Elek ***** válasza:
50%
A gyalogos miért nem nézett szét? Oké jogy elsöbbséhe van, de azért csak megnézem, hogy megadják-e. Akit elütnek az meg is érdemli. A szemmel nem csak az éjjel nappal bp-t és a balázs showt lehet nézni
2013. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Marhaságokat írtok, gyerekek. Igenis van értelme, amennyiben van kellő számú szemtanúja az esetnek vagy bármilyen bizonyíték. Ez ugyanis közúti veszélyeztetés lehetett, szándékos vagy gondatlan.


Azt pedig felejtsük már el, hogy akit elütnek, az tuti hibázott, ugyanis rögtön fel tudnék sorolni tucatnyi olyan helyet Budapesten, ahol hiába van elsőbbséged gyalogosként, az autók takarásból, meglepetésszerűen érkeznek. Szóval azonnal kijelenteni, hogy a gyalog is felelős kb. olyan, mint amikor a megerőszakolt nőt teszik felelőssè azért, amit tettek vele.

2013. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

11:17

Merem állítani, hogy az emberek 70%-a úgy gondolja, hogy a megerőszakolt nő provokálta ki az erőszakot... Nagyjából ugyanúgy, ahogy sok hülye úgy gondolja, hogy a zebra az valami fura képződmény, ahol kizárólag a járművezető adott hangulat dönti el, hogy elsőbbséget ad-e vagy sem. Hát lópikulát. Ha én megbírok állni autóval/motorral/biciklivel, akkor álljanak meg a magukat rohadt fontosnak érző majmok is.


Amúgy az ilyenek miatt kell noszogatni sokszor a gyalogot, hogy ha megálltam, akkor éljen az elsőbbségével, mert fosik az útra lépni, hiszen a másik sávban kivasalják a belét is.


A sok körbenézető pedig habzó szájjal ordítana az akasztófáért, ha a gyereke agyát loccsantaná ki valaki, amikor az épp szabályosan kelt át a zebrán. Hozzáteszem, jogosan.


Kérdéshez: ha van térfigyelőkamera, akkor lehet megállja a helyét a közúti veszélyeztetés (ha az elütött maga feljelent), de abban az országban, ahol néhány évvel meg lehet úszni teljes családok megsütését/kilapítását, ott szerintem ennek sok következménye nem lesz.

2013. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Én 21 éve vezetek, 38 éve gyaloglok, de soha nem éreztem magam veszélyben a zebrán. Soha, egyetlen esetben sem. Ja, nekem még azt tanították gyerekkoromban: nézz körül, mikor lelépsz a zebrára. Meg kell róla győződni, észrevett - e minket az autós, ha igen, határozottan, de figyelmesen átkelni, ha nem, jobb várni egy kicsit. Nincs miről filozofálni, ennyi az egész.


Majdnem balesetek meg ezrével történnek mindennap, jól néznénk ki, ha állandóan ezeket jelentgetnénk a rendőrségnek.

2013. nov. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!