Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szentendrei úton hol szoktak...

Szentendrei úton hol szoktak traffipaxok lenni?

Figyelt kérdés
Ma du. 3-tól elvileg kinn voltak, nade hol, melyik részen, A szentendrei út elég hosszú...A Batthyány utca (11. sz. főút) középső, 50 km/h-ás szakaszán, amit mindenki 70 km/h-ásnak hisz ott ma én is 70-nel zúgattam 50 helyett..és bevallom ma a rendőröket nem igen néztem, csak a rádióból hallottam, hogy valahol a szentendrein mérnek...Remélem ott nem voltak, mert, akkor 30 rugó... :S Az most nem jönne jól.
2013. dec. 2. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hol van ott 50?
2013. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van egy kereszteződés előtte..ahol jobbkéz felől egy bevásárlókp van...utána egy autómosó... már ott is 50....és attól függetlenül, hogy elhagyod a budapest vége táblát még 50 marad ...a híd előtt a lámpánál lesz 60, ahol felmész m0 vagy bevásárlókp felé vagy tovább szentendrére. Sokan 70-nek hiszik, de az 50-es.
2013. dec. 2. 20:31
 3/11 A kérdező kommentje:
és ott szoktak mérni elég sűrűn..pont emiatt, hogy sokan 50-nek gondolják...így szépen bele lehet szaladni pár 30-as csekkbe
2013. dec. 2. 20:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Jó tudni, sűrűn járok arra. Bár nem vágom pontosan, melyik szakaszra gondoltál, Én az M0-ról kanyarodok rá Szentendre felé. Ott kétsávos, mindkét oldalt gáttal elválasztva, és az első lámpa - elvileg - már Szentendre. A kettő közt nincs semmi, illetve még közel az M0-hoz egy kihajtási lehetőség Lupára illetve Budakalászra. Most ezeket a városból kifelé mondom. Meddig 50 és honnan?
2013. dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

a batthyány utca- pünkösfördő utcai kereszteződés előttől már 50


batthyány utca- hadrianus kereszteződésig 50

2013. dec. 3. 19:48
 6/11 A kérdező kommentje:
persze én aquincumtól megyek a megyerire, de ezen a szakaszon mindkét oldalon ugyanaz a korlát 50
2013. dec. 3. 19:49
 7/11 anonim ***** válasza:

Na már akartam is írni, mert rögtön úgy tűnt, hogy zavaros dolgokat írsz, de ma hazafelé ellenőriztem. Szerintem neked alapvető problémáid vannak a szabályokkal, vagy nem nézted meg a táblákat.


Először is, ez nem a Batthyány utca középső szakasza, hanem a külső, a békásmegyeri lámpás kereszteződés környékéről beszélsz. Közvetlenül a Pünkösdfürdő utcai nagy kereszteződés előtt van egy 50-es tábla, 1-200 méteren érvényes. Utána jön az útkereszteződés, ami feloldja a sebességkorlátozást. Mivel ez lakott terület, ezért továbbra is 50 a határ, de már nincs rá korlátozó tábla. Majd 20-30 méterrel a kereszteződés után van egy Budapest vége tábla, innentől tehát se nem 50, se nem 70, hanem pontosan 90 km/h a megengedett sebesség. Az lehet, hogy a lakótelep végénél a zebra előtt van egy kis korlátozás, odáig most nem mentem el. Befelé van, de a zebra után fel is van oldva. Kifelé meg rögtön a lámpa után útkereszteződés van. Egészen a híd előtti elágazásig lehet menni 90-nel, ahol jobbra kimegy 1-1 sáv a körforgalom és a híd felé, onnantól van 60. Ez nem is hasonlít arra, amit te írsz.

2013. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként pont az a baj ezen a részen, hogy kifelé és befelé is sokan 70-nek meg 60-nak meg 50-nek hiszik, és ezért nem lehet normálisan 90-nel haladni lakott területen kívül, mert ott töketlenkednek, akik nem ismerik a szabályokat meg a táblákat.
2013. dec. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és felesleges is 90-nel haladni, hisz kb 2 perc múlva a hadrianus utcánál már kinn a 60-as tábla. egyébként hiába oldja fel a kereszteződés az 50-es táblát, teljes mértékben olyan, mintha lakott területen közlekednél. kb egy 20 m-es szakasz nem tűnik annak a budapest vége tábla után, de miért kéne ott 90-nel menni, ha a 60-as korlátozás miatt amúgyis fékezned kell 20 m múlva? a hülyék előszeretettel csinálják, hogy mindenkit beelőznek, de végülis nekik is piros lesz a lámpa és mégis meg kell állniuk...akkor meg mi értelme volt? utálom az ilyen sofőröket...mivel hamarabb sehova sem jutnak el, viszont az állandó irányjelző nélküli hazárdírozással veszélyeztetik a közlekedésbiztonságot... ha te is ilyen hülye vagy, sajnálom... ám senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy ne előzz ki engem vagy mást...én nem fogok ezen a rövid szakaszon 90-nel menni, ha pár méterrel meg odébb ott a 60... felesleges!
2013. dec. 3. 21:54
 10/11 anonim ***** válasza:

Húha! Látom, nagyon nem ugyanarról beszélünk, nem ugyanakkora távolságot gondolunk 20 méternek (nálam az 20 méter, nem pedig 1100, kicsit mérd meg még egyszer), és emellett megdöntötted a logikai távolugrás világrekordját is, mert attól a gondolattól, hogy lakott területen kívül 90 a sebességhatár, eljutottál a odáig, hogy nyilván mindenki index nélkül cikázik, aki ennyivel szeretne közlekedni.

A KRESZ egyébként tiltja az indokolatlanul lassú haladást is, mert az is balesetveszélyes! A belső sávban 90 helyett 50 vagy 60 pont ez a kategória.

Rettenetesen nem 20 méter, nézd csak meg még egyszer. És élj boldogul, látom, nincs miről beszélni veled, mert alapfogalmakkal nem vagy tisztában.

2013. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!