Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a jogosítványba bele van...

Ha a jogosítványba bele van írva, hogy szemüveges vagyok, de közúti ellenőrzésnél nincs rajtam, akkor kaphatok valamit a rendőrtől?

Figyelt kérdés
Valójában nem veszélyeztetek senkit, mert nem látok olyan rosszul, csak ha fent van, zavar.

2013. dec. 16. 02:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, bírságot. Illetve valószínűleg nem is enged tovább, amíg fel nem veszed. Nem olyan nagy ügy az, én is csak vezetéshez hordok szemüveget, mégsem zavar. (De próbálkozhatsz kontaktlencsével, ám akkor jogsit kell cseréltetni, annak más a korlátozó kódja.)
2013. dec. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És még egy tartalék szemüvegnek is kell lennie az autóban.
2013. dec. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én megoldottam úgy hogy lencsében mentem be vizsgálatra és hivatalosan nem vagyok szemüveges.

tehát ha nincs rajtam: semmi gond.

ha rajtam van: semmi gond, az nem tilos, a rendőr meg nem tudja hogy már 5 éve is az voltam :)

2013. dec. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy foglalkozik vele a rendőr. másrészt meg azt mondod, hogy kontaklencsét viselsz azóta. habár lehet a kontaklencsét külön be kell jegyztetni, mert külön kódja van a szemüveg helyett
2013. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor megszereztem a jogsit szemüveges voltam, így érhetően az került be a jogsimba, hogy csak szemüveggel vezethetek. Aztán egy év múlva kontaktlencsére váltottam. 9 évig kb. így vezettem, igazoltattak párszor, de a kutya nem kérdezte, hogy miért nincs rajtam a szemüveg.

Szerintem nem büntetnek miatta, maximum megkérhetnek rá, hogy vedd fel a szemüvegedet.

2013. dec. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!