Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem tahoság mikor valaki el...

Nem tahoság mikor valaki el engedhetne maga előtt valakit, de nem teszi?

Figyelt kérdés

Szóval megy neki van elsőbbsége, pl egyenesen megy, valaki előtte kanyarodna el, de el kell engedni ot, de nem lassít, hanem jön.

De sokszor lassítani se kellene, csak villogni, és el tudna kanyarodni.



2013. dec. 16. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Hat ha mar lassitania kellene hozza, akkor miert lenne koteles elengedni? Ha nem kell meg lassitania se, akkor viszont aki elsobbseget kell adjon, boven beferne ele, ekkor o nem merte fel helyesen a helyzetet, ugyanis felhajthatott volna az utra.

Megjegyzem az elsobbsegadas azt jelenti hogy nem kenyszeritheted az elsobbseggel rendelkezot haladasi iranyanak vagy sebessegenek HIRTELEN megvaltoztatasara. Szoval ha egy kicsit lassitani kell csak miattad (gazelvetel pl), akkor meg boven megadtad neki az elsobbseget.

2013. dec. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerencsére a kresz szabályozza ezeket a kérdéseket. Iszonyú káosz lenne, ha nem a szabályok szerint, hanem udvariassá és előzékenység kérésévé válna a közlekedés.


Ha csak egy hasonló felfogású ember van kint az úton egy kereszteződésbe, már megbénul a forgalom.


Szóval nem tahóság, hanem szabálykövetés.

2013. dec. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*udvariasság és előzékenység kérdésévé válna.
2013. dec. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktam villogni meg integetni, mérje fel ő, hogy ki tud-e fordulni előttem. De volt pár eset hogy csúnyát kellett fékeznem ilyenek miatt, meg satuzós történet is volt, szerintem sokat mondok ha 10 centin és fél másodpercen múlott..
2013. dec. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Én átlag embereket elszoktam engedni. De gazdagokat soha, még direkt lassabban is megyek, had várakozzon a 30-40 milliós kocsijában.
2013. dec. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez bizony tahóság. Velem is történt hasonló. Megyek a városban, nem lépem át az 50-et, mert tudom, h a rend őrei szokták ott radarozni a népet. Sávot váltanék, tükörben semmi, index és egy kocsi v 100al mellém hasít amerre fordulnék. Am ez ilyen körút és lehet azért nem láttam, mert elég éles a kanyarulat. Ő rálépett a fékre és elkezdett szirénázni meg mutogatni... én meg így nézek, h mi bajod van?! Persze egy új bmw volt amúgy, rajokkal. Én még amúgy az autóbuszokat is beengedem, ha látom, h szenvednek. Aztán megköszönik oly módon, h karácsonyfaként villog az autóbusz fara. :D Teherautókkal is elnéző vagyok, hisz én is kamionoztam. Ők is megköszönik. :)
2013. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem sietek és megtehetem be - be engedek egy - egy kocsit. Ha valaki nagyon szemtelenül próbál rávenni erre, és furakszik, azt meg direkt nem engedem be. Olyan is van, hogy ha valaki nagyon "tol" hátulról - és engem igazán nem nevezhet senki tötymörgőnek - akkor hirtelen nagyon udvariassá válok, jobban beengedek magam elé kocsikat.
2013. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tahóság, ha neki van elsőbbsége. Ha nem neki van elsőbbsége, na akkor tahóság.


Engem tipikusan a nagyon régi kocsikkal nem szoktak elengedni (mindenféle, vén Vw, Seat, Renault, Honda, Suzuki, stb.) és ha én engedek be magam elé egy ilyet, akkor nem szokta megköszönni.


#6: Amúgy, melyik magyar városban van Bmw rendőrautó? Vagy ez németországi eset volt? Mik azok a rajok? A rendőr új megnevezése a szlengben? Le vagyok már maradva.

2013. dec. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el még1x. Ott pont van. Nem a rendőrökről beszéltem már a folytatásban. Csak egy kocsiről ami a semmiből előzött. :D
2013. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tahóság igen, de sokszor legnagyobb tahók akik közlekedési rendőrt játszanak,ahelyett hogy élnének a kressz szabályokkal,lendületes tempót tartva húznának a francba. Több esetben is voltam tanúja kedves nagyonh..lye mazsola nagylelküen beengedte másik szabályosan esetleg lendületesen közlekedö pedig telibevágta.Ugyanis ha valakit beengedsz, és ezáltal lemondasz az elsőbbségedről csakis a sajátodról teheted.
2013. dec. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!