Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról hogy az idősek is vezethetnek?

Figyelt kérdés
A 65-70 év felettiekre gondolok,nem veszélyes ez másokra nézve?Ennyi idősen már lelassulnak az ember érzékei így ha például beugrik eléjük valaki vagy egy baleset helyszínére érnek sokkal kevesebb az esély hogy időben és helyesen reagálnak mint a fiatalabbak.Az is igaz hogy nem 17 évtől kellene engedélyezni a vezetést mert akkor még felelőtlen az ember. Mint pl. itt: [link] És ha balesetet okoz? Biztos hogy az ártatlannak lett volna baja ahogy az szokás. Szerintem 22-25 től 45-50 évig lenne jobb a korhatár.

2013. dec. 19. 21:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
PAV-hoz kötném 60 fölött.
2013. dec. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell felső korhatár. Sűrűbb és szigorúbb orvosi vizsgálat kell.
2013. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
27%

Sajnos csak kevesen vagyunk akik így gondolkodunk.

Azért is 17 évtől engedélyezik, mert ugye akkor több ember fizet.

Láttad mekkora felháborodást keltett, hogy megemelték a busz korhatárt?

Pedig tényleg. Van aki még 17 évesen bőven gyerek, és aki idősen már nem annyira van toppon.

És igen, rengeteg ember halálát okozhatják.


De úgysem tudod senkinek megmagyarázni, mert akkor jön a félrebeszélés, hogy nem ezért meg nem azért volt, meg egy gyakorlott középkorú sofőr sem tudta volna ezt vagy azt a szituációt kivédeni, stb.


Én olyan 20 és 60 év közé tenném a sima B-t.

Persze ez utóbbinál ugye azért sűrűbb orvosi vizsgálattal.

2013. dec. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%

Nem a kortól függ, ismerek olyan 40 éves, akinek el kellett volna törni a kezeit amikor először próbált a kormány irányába nyúlkálni...


A 17 jó kor, vannak helyek ahol - igaz nem teljes, hanem korlátozott, ráadásul csak bizonyíthatóan szükséges esetekben kiadott ún. "hardship" engedéllyel - már a 14 évesek is vezethetnek.


Viszont úgy kb. 65 felett tényleg szükséges lenne a "mélyebb" vizsgálat, szóval valami PAV-szerű dolog lehet nem lenne buta dolog.


Persze vannak akiknek ez sem sokat számítana: itt helyben van egy bácsika, a háziorvosa nem volt hajlandó meghosszabbítani a jogsiját, elment másikhoz aki meg igen, annak ellenére hogy Alzheimer-kóros az úriember. Ezt csinálta egy darabig, de az utóbbi két évben fütyül az egészre: megy jogsi nélkül. Néha az árokban látni, néha nekimegy ennek-annak (tele van a kocsija harci sérülésekkel), de nincs aki megállítsa.

2013. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Az általad mutatott esetben a nőittas volt.Az ittasság meg nem életkortól függ. Forgalmi vizsga, de mindenkinek bizonyos időközönként. Hidd el, nagyon sok 30-as, 40-es is elbukna, ahogy ma látom a vezetési morált.
2013. dec. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

45-50 évig? :O

sztem 65-ig meglehetne engedni.

Van akinek fontos a munkájához hogy tudjon vezetni.


17 évesen tényleg semmi szükség sincs a jogsira. Én is szerettem volna 17 évesen de akkor még felesleges lett volna mert iskolába jártam, simán tudtam nélkülözni az autót.

2013. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Én simán lejjebb vinném a korhatárt 16 évre, persze szigorú alkalmassági és pszichológiai vizsgálattal. Esetleg teljesítménykorlátozással, vagy olyan felügyelete mellett vezethet, akinek van jogosítványa. 65 év felett pedig valami PÁV típusú vizsgát kéne tenni, mondjuk évente-másfél évente. Vagy egy gyorstesztet kidolgozni, mondjuk közúti ellenőrzésnél, amit a járőr pár perc alatt lezavar. Pl. egy táblagépen a felvillanó ábrákat meg kéne nyomni, különböző méretű betűket elolvasni, ilyesmik. De én is ismerek olyat, aki autó közelébe se való, pedig jó 35 éves fazon, és olyat is, aki 14 évesen már szinte bármilyen kocsit elvezetne.
2013. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Még szerencse, hogy ez nem kívánságműsor!!

No meg a statisztika is mást mutat!


Csak meg kell nézni a biztosításokat, hogy miért a fiataloknak magasabb a tarifájuk?!

Azért, mert a balesetek döntő többségét a 25 év alattiak okozzák.


...és nem a 60 éves halnak meg minden hétvégén a diszkóból hazafelé!!!

2013. dec. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Idősek??


Na akkor itt van egy fiatal versenyző:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__51..

2013. dec. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:

Ezert gorcsol minden.......az orvosi vizsgalat teljesen felesleges burokracia.... 67 vagyok tavaly ujitottam a jogsimat. A hivatalban kerdeztek, hogy van valami jelentos valtozas az egeszsegeben, majd a falon fuggo betuket kellett olvasnom. Fizettem es kezembe nyomtak az idiglenes vezetoi engedelyt. 20perc. A KRESZ konyv az egy kb. 20laps fuzet


Olyan allamban elek ahol tobb mint 22 millio embernek van jogsija

2013. dec. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!