Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor átmehetek az út bal...

Ilyenkor átmehetek az út bal oldalára, ha előttem szórakoznak/lassan mennek, én a síneken de mögöttem lévő meg rám dudál, mert várok? (kép)

Figyelt kérdés

[link]


Szóval cinkotán történt ez. Van a hév átjáró, és sokan tökölnek ott előttem, mert jobbra kanyarodnak, aztán befékeznek, én meg mögötte vagyok a sínen, és meredek is ott a hely, a képen egész laposnak néz ki, de rendes lejtő van ott a síneken, és ha meg kell állnod, és beállnak mögéd, vigyázni kell, nehogy rágurulj.


Na de ugye addig nem mehetnék rá a sínekre, amig biztosan át nem tudok menni, így vártam, hogy az előttem lévő átérjen, de rám dudáltak, mert lámpa, meg vasút, minden, sietnek.

És van bal oldalt egy balra kanyarodó sáv, ami addig piros.

Na most ilyenkor, ha megyek át, átmehetek az út bal oldalára, hogy ne ragadjak be ott az előttem szerencsétlenkedő emberke mögé? Tényleg, némelyik gyök kettővel megy, és befékez, mikor simán el tudnak kanyarodni jobbra! Eszem megállt mikor befékeztek előttem, én meg nem tudtam mi van!

Ilyenkor piros van nekik, tehát nem megyünk egymásnak!


Tehát használhatom az út bal oldalát, ha egyenesen akarok menni, és nem akarok a jobbra kanyarodó mögött fékezgetni, megállni?



2014. jan. 14. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
A szembejövők oldalára nyilván nem mehetsz át. Sőt, a balra kanyarodók sávjàba sem lóghatsz át. Egyszerű a megoldás: NE hajts az átjáróba addig, amíg nem tudsz onnan kihajtani. Baromi veszélyes, még egy, a vonatok által lassan járt pályaszakaszon is. A mögötted dudáló meg ne érdekeljen, mert NINCS igaza.
2014. jan. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szard le a dudálót. Ha tovább dudál, szállj ki és kérdezd meg mi a baj. Meg mondd h kuss. Garantáltan nem fog többé dudálni. Kicsit magyarázd el neki maximum a kreszt.
2014. jan. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A te testi épséged legyen az első (illetve ugye mindenkinek a sajátja, de most a te szemszögedből nézve).

Ha dudál, hagyd rá, ne szállj ki, ne dudálj vissza, ne mutogass. Ha nem tetszik neki, max kielőz, és láthatod a természetes szelekció hatalmát egy lángoló roncsautó formájában.

2014. jan. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!