Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek lehet e teherautó...

Szerintetek lehet e teherautó első ülésén menetiránnyal szemben szállítani egy 5 éves gyereket? Sajnos a jogszabály nem egyértelmű, szerintem nem, de Pontosan kellene tudnom mert nagyon fontos, hivatalos ügyben kellene használnom.

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy 5 éves gyereket szerintem már nem kell gyerekülésbe rakni, (feltéve ha nem kis növésű) máshogy meg hogy akarod menetiránnyal szemben (háttal) szállítani? Szerintem tökmindegy, hogy milyen kocsiról van szó (személy v. teher), menet iránnyal háttal csak akkor rakhatod be a gyerekülés, ha nincs utasoldali légzsák vagy van, de kikapcsolható! Ha van légzsák de nem kikapcsolható, akkor csak menetiránnyal megegyezően lehet betenni a gyerekülést.


De egy 5 éves gyereknek nem ülés magasító kellene már?

2014. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, magasító kell neki, de úgy értelmezem hogy előre csak abban az esetben ülhet ha háttal be lehet kötni, márpedig őt nem. Ezért szerintem nem lehet előre ültetni ahogy személyautóban sem ülhet elöl.
2014. jan. 19. 22:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondoltam szólok, hogy személygépkocsiban is ülhet elöl a kisgyerek menetiránynak megfelelően szerelt gyermekülésben!


Tudom, ez örök vita, mert kissé szarul van megfogalmazva...

2014. jan. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gomzoli ***** válasza:
Biztonsági gyerekülésben ülhet elöl a menetiránynak megfelelően is.
2014. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

5 éves gyereket menetiránnyal megegyező irányban szabad csak gyermekbiztonsági rendszerben (ülésmagasító, gyerekülés) szállítani.

Ez az egy megengedett lehetőség van. Egy rendőr.

2014. jan. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!