Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem indulnak el a zöldre,...

Ha nem indulnak el a zöldre, mennyit várjak, miután jelezném, hogy indulhat, hogy ne tünjek bunkónak?

Figyelt kérdés

Én már sárgán engedem fel a kuplungot, de mások meg zöldön is állnak még a féken!

Mennyi időt várjak, hogy elinduljanak a lámpánál, mielőtt mondjuk 1 pillanatra a dudához érnék?



2014. jan. 30. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3-4 másodperc után már ez szokott történni, BP-n meg még hamarabb, szerintem a helyszín sem mindegy, hogy az emberek mennyire tolerálnak.
2014. jan. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Legtöbb ember zöldben teszi be sebességbe.
2014. jan. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Micsoda??? Engem úgy tanított az oktató, hogy sárgán rakjuk az egyest!
2014. jan. 30. 20:21
 4/7 anonim ***** válasza:
pár másodperc, aztán lehet nyomni a dudát. Amúgy én is mihelyst meglátom a sárgát teszem is az egyet, meg emelem is a kuplungot.
2014. jan. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha olyan 5 másodpercig nem indul el, akkor valószínű, hogy bebambult, esetleg szöszmötöl valamivel. Érdemes kb akkor felhívni a figyelmét, hogy induljon már el végre. Ha a jelzésre se reagál, akkor műszaki hibája is lehet, vagy rosszul van a tag.

Egyébként van olyan vezető is, aki megáll és egyszerűen benyomott kuplunggal áll egyesbe a lámpánál, és már sárgánál elindul. Na az a marha veszélyes szitu, mert ilyenkor még simán kijöhetnek a kereszteződésből.

2014. jan. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sárgánál rakom az egyest, és engedem fel a kuplungot. Aki 4 másodperc után sem indul el, azt ledudálom, mert az én időmet ne rabolja. Ha én alszom el, és engem dudálnak le(volt már, mindenkivel előfordul szerintem...), akkor nem győzök elnézést kérni...


Ez egyfajta hozzáállás, némi alázatot igényel, ami sokakban nincs meg sajnos.

2014. jan. 31. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 4-5 másodperc türelem belefér. Nem lehet olyan életbevágóan fontos az a 4 másodperc, nem hiszem hogy azon bárkinek is bármi múlna még ha siet is.

Engem akkor is ledudálnak (nem csak finoman jeleznek, hanem bunkó módon rátelepednek a dudára és nyomják másodpercekig), ha piros-sárgánál nem lövök ki, hanem megvárom, hogy zöldre váltson a lámpa.

2014. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!