Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Betartod autózáskor a sebesség...

Betartod autózáskor a sebességhatárokat?

Figyelt kérdés

Indokoljatok is légyszi!

Ha igen akkor miért igen?

Ha nem akkor miért nem?


2014. febr. 11. 18:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nincs felesleges pénzem büntetést fizetni.
2014. febr. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
32%

Mivel hivatalosan nem vezethetek autót ezért nem vezetek közuton !


De mivel sokat autózok ülök a anyósülésen ! :)


Általában azért tartja be a sofőr a sebességhatárt mert ha balesetet okoz ővé a hibapont mert túl gyorsan haladt !


Remélem nem offóltam!

2014. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is.

Azért az érdekes, hogy indokoljam, hiszen a szabályokat nem én hoztam. De fölös pénzem nekem sincs büntetésre.

2014. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 smitwesson ***** válasza:
100%
általában betartom de ha a megengedett max sebességgel akadályozom a forgalmat akkor hajlandó vagyok 5-10% ot rádobni. Ha motorozom akkor hajlandó vagyok 70-es táblánál 100 ig is (repeszteni). hogy miért mert motorral csak az útra figyelek. Nem beszélgetek meg rádiót tekergetek meg stírölök meg ilyenek...
2014. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Azért kérem hogy indokoljatok, hátha tanulunk egymástól, meg bölcsülünk... :)
2014. febr. 11. 19:16
 6/31 anonim ***** válasza:
34%

Nem, mivel 15%-ot megenged a traffipax tűréshatára, 50 helyett 60-nal, országúton 90 helyett 105-110-el megyek.

De ez gondolom betartásnak számít, hisz nem nagy az altérés.

Ahol nem szoktam betartani, pl ha országúton kitesznek egy 30-cas vagy 60-as táblát kereszteződéseknél, amit indokolatlannak tartok, ott tartom ugyanúgy a 105-110-et tempomattal.

Autópályán 140-150.

És sose büntettek még meg gyorshajtásért.

2014. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
9%

Én egyszerűen azért nem tartom be, ha nem tartom be, mert:

-észre se veszem a táblát, ha olyan helyen van

-indokolatlannak tartom

-feltartanám a forgalmat ha fékeznék

-nincs kedvem 10 méterért lelassítani, aztán visszagyorsítani.


Amúgy nagyon rossz itt az országban az úthálózat, pl jöttem haza este, már fáradt voltam országúton 120-130-cal kanyarokban is, hallani lehetett kanyarokban ahogy kúszik a gumiabranoncs az éjszakai csendbe, aztán kb 1 percig tudtam ennyivel menni, mert FALU. Ópusztaszer, Kovácspusztafalva xy tzs, stb.

Persze lelassítottam 90-re, aztán vissza 120-130 és így amíg haza nem érek.

Most ogndold el, ha 5 km-enként visszalassítasz mindig.. nem lehet úgy haladni.

Autópálya viszont jó.

2014. febr. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Na köszi hogy őszintén írtok, (azt hittem már hogy mindenki betartja) :)

Velem az van, hogy amikor drasztikusan emeltek a büntetésen pár éve, akkor elhatároztam hogy jobban odafigyelek, mert nem akarok ezeknek vagyonokat fizetni. Meg persze nagyobb biztonságban is érzem magam azóta. Csiga, de jó...

2014. febr. 11. 19:38
 9/31 A kérdező kommentje:
Persze néha én is túlszaladok, mert nem nézhetem állandóan az órát, de ez még belefér mert még én sem kaptam még csekket.
2014. febr. 11. 19:40
 10/31 A kérdező kommentje:
Éa mi van ha utolérsz vkit aki tartja? (ez azoknak szól akik lazán veszik) Te is jófiú (jókislány) leszel és nem előzöd meg, vagy irány Surány ki az index oszt huss?
2014. febr. 11. 19:46
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!