Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Meg lehet szokni a városban...

Meg lehet szokni a városban nagy forgalomban vezetést? Már vezetek egy ideje, de idegesen vezetek Budapest belvárosában.

Figyelt kérdés

Szoktam Budapesten vezetni, de külvárosi helyeken, de a belváros nekem nagyon forgalmas!



Mindenki rohan, sávot vált, kanyarodó sáv, elfogyó sáv, egymás mellett megy 3-4 sáv néha, akkor annyi minden irányba figyelnem kell, beengednek, nem engednek, rossz sávban vagyok, parkolóhely kéne, de jönnek mögöttem, nem tudok parkolni úgy, mert feltartom, ledudál...


Hogy lehet ezt megszokni???



2014. febr. 13. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Látszik hogy még kezdő vagy. Ha sokat vezetsz a forgalmas részeken nem lesz gond, minden csak gyakorlás kérdése.

Anyukám 20 éve vezet balesetmentesen de Pesten még nem vezetett mert fél, én meg a fél éves jogsimmal egy 3,5 tonnás furgonnal vígan autózgatok ott.

2014. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha sűrűbben közlekedsz a belvárosban, és több lesz a rutinod, akkor könnyebb lesz!
2014. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi belvárost ami zsákutcás, sétálóutcás ,egyirányú sehonnan sehová nem enged kanyarodni ,hegyén hátán állnak a kocsik ,innen onnan kilép egy egy gyalog azt én se bírom. A többsávos nagy átvezető utakkal nincs gondom. Egy gps nagyon sokat segít ilyenkor ,hogy jóval előrébb tudjam ,hogy majd merre kell fordulnom, és úgy helyezkedjek, ne az utolsó pillanatban kelljen 3 sávot váltani.

Gyakorolni kell ,sokat.

2014. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

"Mindenki rohan, sávot vált, kanyarodó sáv, elfogyó sáv, egymás mellett megy 3-4 sáv néha, akkor annyi minden irányba figyelnem kell"


Pont annyi irányba kell figyelned, mint máshol: felfelé (lámpa, tábla), lefelé (útburkolati jelek), jobbra-balra (környező forgalom, tükrök), előre, hátra (mögöttes forgalom).

:D


"beengednek, nem engednek, rossz sávban vagyok, parkolóhely kéne, de jönnek mögöttem, nem tudok parkolni úgy, mert feltartom, ledudál..."


Na ez amivel nem kell foglalkozni, vegyél be leszarom tablettát! Ha nem enged be, akkor megállsz, indexelsz és vársz. Előbb-utóbb beenged valaki! A parkolásnál ugyanez: index jobbra, megáll, tol egy rükvercet és betolat. A mögötted jövő pedig szépen megvár!

2014. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Viccen kívük javaslok neked egy sokkterápiát. Utazz el autóval Albániába (egy nap alatt a tengerparton vagy), természeti kincseit tekintve gyönyörű szép és érintetlen, ráadásul olcsó ország, zseniális konyhával. Vezess át Tiranám egy átlagos körforgalmon és ha ez megvolt, teljes lazasággal tudod majd magadat a pesti forgalomba vetni.

(Allah egyetlen hibája az volt, hogy autót adotf az albánoknak. :)

2014. febr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor új helyre kell menni Pesten belül akkor én sem vagyok teljesen nyugodt. Ezért kicsit lassabban megyek és jobban figyelek. De ha már egyszer-kétszer elmentem valahol, utána nem számít.


A legjobb, ha előre kiterveled az útirányt. Megnézed google mapsen, hogy merre kell menned, ehhez melyik sávba kell sorolnod, miről lehet felismerni a kereszteződést, stb.

2014. febr. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!