Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy darab 2%-os gyümölcsös...

Egy darab 2%-os gyümölcsös sör után beülhetek autót vezetni?

Figyelt kérdés
Sajnos nemigazán tudom felmérni, hogy egy 2%-os gyümölcssör mennyire mutatható ki, vagy mennyire kerül a vérbe. Ha egyet megiszok, akkor szonda és közlekedésbiztonság terén befolyásoló tényező?

2014. febr. 14. 19:05
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:
90%

Nem ülhetsz be, zéró tolerancia van.

A 2%-os alkohol is kimutatható, és bár kis mértékben, de természetesen hat a reflexeidre, a gondolkodásodra is.

Ha megszondáztatnak, akkor elvehetik a jogosítványodat.

Ha pedig balesetet okozol, az alkohol (bármilyen kevés is) súlyosbító körülménynek számít.

2 dl 2%-os alkohol után legalább 3-4 óra kell, míg a szervezet annyira lebontja, hogy már nincs hatása, és nem jelzi a szonda.

2014. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Beülhetsz, csak ne te vezesd.
2014. febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát köszi szépen a válaszokat, elég drámai, hogy már annak is ekkora hatása van :/ azthittem ha még eszek is valamit utána, akkor vígan mehet a vezetés és max egy óra elég.
2014. febr. 14. 19:24
 4/6 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem, azért ez a hatás nem olyan, hogy tántorogsz tőle. :)

Ennyit meg sem érzel, gyakorlatilag észre sem veszed.

De a reflexeid kissé (mérhetően) lassulnak tőle.

Szóval nem olyan nagy a hatása, régebben ennyivel még (épphogy) be lehetett ülni vezetni.

De a zéró tolerancia óta már ennyit sem fogadnak el.

2014. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon sosem lehetett alkoholos befolyásoltság alatt vezetni, nem tudom, honnan veszed ezt a "régebben"-t. A zéró tolerancia annyi volt, hogy ha elszíneződött a szonda, akkor automatikusan elvették a helyszínen a jogosítványodat. Ezt viszont már megszüntették.
2014. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nézd meg ebben az alkohol kalkulátorban:

[link]

Szerintem korrekt.

Ha még nem ülhetsz be, akár hívhatod is őket :-)

2014. nov. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!