Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyerekülést hova érdemes tenni?

Gyerekülést hova érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy elvileg a sofőr mögötti ülés a legbiztonságosabb, mert ha bármi van, önkéntelenül is balra rántja az ember a kormányt. Túlélési ösztön vagy ilyesmi.

De ha mondjuk balról beletrafál valaki az autó oldalába? Akkor hiába van az elvileg legbiztonságosabb helyen a gyerekülés.

Mit szóltok ahhoz, ha középre van bekötve? Az rendben van? Nekem ez tűnik a legjobb megoldásnak.

(Nem is beszélve az egyéb előnyeiről: középen jól kilát a gyerek, tudja nézni az utat, és mindkét szülő könnyebben eléri előlről, pl ha kell neki valami.)


2014. febr. 15. 06:57
 1/8 Dörmögő ***** válasza:
100%

"középen jól kilát a gyerek, tudja nézni az utat"...

Gondolom akkor már nem újszülött. Nem tudom hogy a szabály hogy szól, de amíg a pici lábának elég a hely addig érdemes menetiránynak háttal ültetni. A balesetek többségében így elkerülhető az esetleges bénulással járó nyaksérülés.

Máskülönben gondolom a kocsidban hátul isofix rendszer van, vagy középen is 3 pontos biztonsági öv. Ha igen akkor teheted akár középre is a gyerekülést.

Én személy szerint nem tettem volna a vezető ülés mögé. Nálam az anyósülés mögött van (középre nálam nem is lehet tenni), így ha egyedül viszem valahová a gyereket akkor kényelmesen rá tudok látni, míg ha mögöttem lenne akkor nem nagyon tudnék annyira hátrafordulni hogy láthassam hogy mi van a picivel.

Még annyit érdekességképpen hogy a belső tükrön van az átkapcsoló gomb (ami arra való hogy a hátul jövő autó világítása ne égjen bele a retinádba) ezzel be tudtam úgy állítani a tükröt hogy csak rá kell pillantani és a gyereket lehet látni benne, de a mögöttes forgalmat is lehet picit haloványabban látni az üvegfelület tükröződésében.

2014. febr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 aHermann ***** válasza:
78%

Szia!

Amíg nálunk egy gyerkőc volt, addig mindig az anyósülés mögött ült. A hordozót az üléssel is jobban stabilizálni tudtuk, jobban hátra lehetett hozzá fordulni. Emellett kiszállásnál (párhuzamos parkolás esetén) nem volt gond, mert nem kellett a forgalomra figyelni.

Most, hogy 2 gyerkőc van, a nagy ül a vezető mögött, ő azért gyorsabban kikecmereg, aztán együtt át a kicsihez.

Nálunk hátul középen elég labilis lenne az ülés, meg nem marad sok hely a másik ülés miatt, így oda nem tettük sosem.

Most vettünk egy nagyobb kocsit (a kicsi kocsi mellé), ott hátul különálló ülések vannak, ott a nagyot simán betesszük középre, igaz a ki-be kötés egy kicsit kényelmetlenebb, mintha az ajtónál ülne. Élvezi. Ő már mondjuk elég önálló, ha szomjas mindig kiszolgálta magát, vagy előre nyújtotta az üveget, hogy nyissuk ki. Van zsebes ülésvédő, ebben van az innivalója, hosszabb útnál.

A kicsi továbbra is az utasülés mögött ül.


A kocsid kialakításától is függ, hogy be tudod-e tenni középre az ülést. Hordozót én nem tennék, a többi kategóriánál (főleg a 0-18-nál, 9-18-nál, 9-25-nél) figyelni kell, hogy jól feküdjön fel az ülés a kocsi ülőlapjára. Lehet, hogy emiatt nem tudod majd odatenni az ülést, mert nem lesz stabil, inogni fog.

2014. febr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk vezetéstechnikai oktatáson volt szó erről. Amit az első bekezdésben írtál azt már írtam is anno pár kérdéshez.

De tény, hogy ha pont az autó bal hátulját kapja telibe valami akkor nem szerencsés. De minden más ütközésnél az.

A középen elhelyezéssel egy nagy probléma van. Ha törik a szélvédő akkor semmi nem védi a szilánkoktól és bármi mástól ami berepül a szélvédőn.


Az autóban biztonságos hely nincs. Csak kevésbé veszélyes.


Szerintem arra kevesebb az esély hogy a kocsi bal hátulját kapja telibe egy másik jármű mint a szélvédő törésére. De ezt te döntsd el.


Na meg még pár hasznos dolog, ha már azon kevesek közé tartozol akik foglalkoznak a biztonsággal:

-Az autóba semmit nem helyezünk el rögzítetlenül. Egy elsősegélydoboz is tud koponyát törni egy megfelelő erejű ütközésnél.

-Táskát, és egyebeket nem teszünk ölbe az autóban. Volt már olyan eset hogy ezen múlott egy fiatal nő élete.

- Biztonsági öv bekapcsolásánál ügyelni kell a megfelelő elhelyezésre és hogy ne legyen megcsavarodva. Úgy maximum kulcscsontot és pár bordát tör. Ha rosszul van elhelyezve akkor akár nyakat is.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem hasznodra válik.

2014. febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha törik a szélvédő akkor semmi nem védi a szilánkoktól"


A szélvédő nem törik szilánkosra!!!!


Ennek ellenére SOHA nem tenném hátra középre. Nálunk az anyósülés mögött van.

2014. febr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A szélvédő nem törik szilánkosra!!!! "

Ez így van. De a szilánkok repülnek belőle ha megfelelő erőhatás éri.

2014. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SMILE'S válasza:

Szia!


Tisztelt kérdező, teljesen igazad van!!


A legbiztonságosabb a hátsó középső ülés!

Azután a jobb hátsó, majd a bal hátsó!


Ha a gyereket még háttal ülteted és az első utasoldalon kikapcsolható a légzsák (már ha van), akkor

ide bátran teheted, amennyiben egyedül utazol vele!

Ebben az esetben ez a legbiztonságosabb hely.


Német és osztrák biztosítók, szakemberek ezt ajánlják.

De én ennél tovább megyek a Svédek és norvégok 42éve az első ülésre ültetik a gyerekeket 4-6éves korig háttal.

A Volvo is végzett tesztet és ugyanaz az eredmény, mint a német és osztrák szakembereknél.


Minden szakember egyet ért abban, hogy hátul a középső hely a legbiztonságosabb, majd utána a parkoló felőli oldal.

2014. febr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha a gyereket még háttal ülteted és az első utasoldalon kikapcsolható a légzsák (már ha van), akkor

ide bátran teheted, amennyiben egyedül utazol vele!

Ebben az esetben ez a legbiztonságosabb hely. "

Na ez nagy baromság.

A legveszélyesebb hely a kocsiban pont hogy az utas oldali ülés. És ezt nem "szakértők" mondják hanem statisztikák...

Aztán a következő a veszélyességi sorrendben a jobb hátsó.

2014. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 SMILE'S válasza:

Nos feljebb hozzászóló, ha nem értesz a témához rossz tanácsot inkább ne adj!!!!


De, hogy lásd:

1; a skandinávok 42(!) éve 4éves korig háttal utaztatják a gyerekeket az első utasoldali ülésen!!!!!


És a Te (rossz) statisztikád:

Svédországban 20év alatt 1 gyerek halt meg, vagy sérült meg súlyosan, míg Magyarországon csak 2013-ban 24!!!


És akkor olvasd el ezt a cikket, nagyon hasznos számodra is, mert így nem beszélsz félre:

[link]


Ha nem értenéd cikket:


Britax

(az egyik a legbiztonságosabb gyerekülések gyártói közül)

"az autósülés elhelyezése menetiránynak háttal az első ülésen egy jó hely ."


Folksam

(Biztosító társaság, autósülés tesztekben is részt vesz)

"Legbiztonságosabb, hogy utazzon az első ülésen a légzsák kikapcsolásával."


VTI

(a világon a legszigorúbb tesztet végző svéd szervezet)

"A sérülés kockázata valamivel alacsonyabb, frontális ütközés esetén, ha a gyermek a menetiránynak háttal, támaszkodik a műszerfalnak, mint menetiránynak háttal a hátsó ülésen támaszkodva az első ülések háttámlájának."


NHTSA (Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hivatal)

"Azok számára, akik egyedül utaznak autóval, ez általában a legbiztonságosabb , hogy a baba üljön az első ülésre. Utasoldali légzsákot ki kell kapcsolni."


Mielőtt (rossz) tanácsot adsz, nézz utána, ha nem értesz hozzá, mert gyerekek életével játszol!

2014. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!