Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Volt 1 autó rendszámtáblájára...

Volt 1 autó rendszámtáblájára világító fény kifelé volt állítva és kékes égő volt benne. Direkt, hogy a táblát ne tudják leolvasni messziről?

Figyelt kérdés

Láttam 1 autót, a rendszámtáblát világító égő az kékes fényű volt, és kifejezetten nem a táblát világította meg hanem az utat a kocsi mögött.


Arra gondoltam, hogy ez trükk, hogy ne tudják lefényképezni, leolvasni ha szabálytalankodik messziről!


Ha közel voltál a kocsihoz(kb 5 méterre) ugye eltudtad olvasni, annyi fény tükröződött rá, de 10-15 méterről csak egy kékes sugarat láttál lefele világítani az útra.


Direkt? Jól gondolom, hogy direkt kicserélte az égőt kékre, és az út felé fordította, hogy ne tudják elkapni, ha valamit ügyeskedik?

Rendőrnek kitudja magyarázni?


2014. márc. 1. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudja. Kék fényt kibocsátó akármilyen fényforrást tilost az autóra rakni. Ezen felül, a rendszámnak mindig jól olvashatónak kell lennie.


Én is láttam már ilyet. Szerintem azért rakta rá, mert "milyen vagány".


Majd jól megbüntetik érte.

2014. márc. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nem azert de sok autonak, letisztitva rendesen sem latszik...
2014. márc. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!