Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire szabad a buszmegállób...

Mennyire szabad a buszmegállóbamn álló buszt záróvonalon kikerülni?

Figyelt kérdés

Sokan csinálják, ha sokan csinálják, szabad is?

Én úgy tudom nem, csak mondjuk ha műszaki hibás autó van ott, nem állhatsz ott mögötte fél napot!

A busz elindul 1-2 percen belül!

XDe sokan egyből kerülik ki.

Ha nekik szabad, nekem is?


2014. márc. 3. 19:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2%
Kikerülheted, ha nem jönnek szemből, és mivel nem férsz el, ezért átmész a záróvonalon. 1-2 perc nagyon sok idő a forgalomban, addig nem kell ott állnod. Persze, ha épp indulna a busz, akkor ki kell engedni.
2014. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

Ahol záróvonal van a buszmegálló mellett, annak oka van.

A többit gondolom kitalálod.

2014. márc. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%

nem szabad, bár én is csinálom

ilyenkor általában kint van az előzni tilos tábla is, viszont van olyan, hogy nem egy teljes buszöböl van, csak pont egy akkora, hogy óvatosan a busz és a záróvonal között elférek


ilyenkor mi van? (tábla kint, tilos előzni)

2014. márc. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
19%
Ha szemből jó vagy akkor mehetsz nyugodtan. A felfestés az egy dolog, ha az aszfalt engedi akkor usgyi neki. Ez olyan mint romániában a kétsávos körforgalom. Reggel 7 óra körüli csúcs, én több mint 24 órája talpon, előtte meg levezettem 500km-t mire odaértem. Az, hogy a kétsávos körforgalomban 3 autó volt egymás mellett, meg a robogó előzte "rázókövön", na az tette be a kaput aznapra. Persze helyileg elfértek, az aszfalt engedte, szóval uzsgyi neki, gondolta a dácsiás.
2014. márc. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Tilos, szóval ha oktatóval vagy, és esetleg még vizsgázol is éppen, akkor inkább tartsd be a szabályokat!

De elárulom én is, hogy sem én sem sokan mások nem szokták megvárni.

2014. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
23%
A műszaki hibás autó mellett ha elmész az kikerülés, a busz viszont elsőbbséget élvez.
2014. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha a záróvonal mellett, a feléd eső oldalon szaggatott vonal is van. Ha csak záróvonalat látsz, vagy olyan vonalkombinációt, ahol a záróvonal esik feléd, a szaggatott a túloldalon, akkor tilos átlépni. Ha a busz ott tíz percig áll, akkor neked is addig kell várakoznod.
2014. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

Nem véletlenül van ott a záróvonal!

A busz előtti TAKARÁSBAN átszaladó gyalogosokat, meg pont elütitek!!

Majd kipihenitek magatokat a sitten!!

2014. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Aki leszavazott, az megindokolhatná.
2014. márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

bobtom nevű felhasználó válasza:


Aki leszavazott, az megindokolhatná.


Jelen.

Én egy féliget nyomtam, mert ha a továbbhaladást ellehetetlinítő akadályba ütközünk, óvatosan át szabad lépni a záróvonalat.

A busznak meg semmi köze a kérdéshez, noha szerepel benne ez a szó. Nem azért nem szabad a buszt megkerülni, mert az egy busz, hanem azért mert semmit nem szabad az előbb említettet kivéve.

2014. márc. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!