Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van egy település Magyarország...

Van egy település Magyarországon, ahol mindenki egymás mellett biciklizik. Mit lehet velük tenni?

Figyelt kérdés

Az elgázoláson kívül persze...

A település neve amúgy Iváncsa, és már egy ideje megfigyeltem, hogy úgy bicikliznek párban az emberek, hogy egymás mellett.

Ami nagyon szabálytalan ugye.

Ha jönnek szemből, néha még akkor sem mennek egymás mögé.

Eleinte még rájuk dudálgattam, de az ökölrázás, meg a mutogatások után leszoktam már erről is. Én maradtam a kisebbség. Senki sem dudál rájuk.

Valahogy úgy gondolják, kerüljem ki őket, ha nem tetszik.

És egymástól veszik át ezt.



2014. márc. 9. 18:30
1 2
 1/17 szántóvető ***** válasza:
7%
ha nem sajnálod a kocsid akkor üsd el a 2 közül a bal oldalit aztán hívj csendőrt,előtte szerelj kamerát a kocsidba hogy rögzítsen mindent.lehet hogy megbüntetnek de a bringást is megfogják.persze ne taposd halálra csak koccold meg hátulról hogy elessen.ha ezt többen és rendszeresen megcsináljátok akkor tanulni fognak belőle,más megoldást nem látok mert a hatóságok nem fognak lépni semmit.
2014. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nem, ne üsd el őket...vagy kerüld ki őket, vagy dudálj rájuk továbbra is. De ha elférsz tőlük biztonságosan, akkor a kikerülés teljesen jó és konfliktusmentes megoldás.
2014. márc. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De mivel csak én dudálgatok, azt hiszik hülye vagyok, végén még agyonvernek.
2014. márc. 9. 19:05
 4/17 anonim ***** válasza:
Akkor szard le őket. Ne dudálj, ne szólj be nekik meg semmi. Úgyse lesz se több, se kevesebb pénzed ha beszólsz nekik. Hagyd őket. Egyszer majd jól elütik őket a pics ába.
2014. márc. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
mást úgyse nagyon tudok.:-)
2014. márc. 9. 19:50
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Nézd, én meglehetősen sokat bringázok Ausztriában. Autózok is de jóval kevesebbet. Főleg Burgenland területéről van szó, de a Duna mentén is ugyanazt tapasztalatom.

Hangról megismerem, osztrák jön mögöttem, vagy magyar.

Az osztrák soha nem előzi a bringást - ide értve a csapatosan szabálytalanokat sem - ha azt nem teheti meg biztonságosan. És az ő fogalmaik szerint ez az, hogy a bringás mögött már 70-80 méterrel átmegy teljes terjedelmében a másik sávba, csökkentett sebességgel elhalad mellette, s nem vág be elé, hanem marad a sávban még legalább 30-40 métert.

Amennyiben erre nincs módja - hangsúlyozom, bárhogyan is közlekednek a bringások - akkor képes akár percekig is lassan menni mögötte, nagy távolságra. Nem a nyakán.

Ha nekik ez járható út, akkor talán nekünk is. Németországban is hasonló a helyzet, de még párat tudnék sorolni. Csehek sem türelmetlenek.

A sógoroknál valaki úgy előz meg, hogy nem lassít, nem tart jelentős oldaltávolságot, bevág elém, a mindig magyar.

2014. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az oké, menjen úgy egyedül a bringával, ahogy tud, természetes, hogy kikerülöm, de ha már ketten mennek, akkor miért nem tudnak egymás mögött menni, ahogy a KRESZ szerint is kellene?

Az oké, ha szemből is jön egy autó, akkor nem kezdem el előzni azt az 1 darab biciklistát, de ha szemből egy gyalogos jön, ami rendszeres, tuti, hogy telibe trafálom, ha a két bringást előzöm, akik egymás mellett vannak.

De nem csak a biciklisek mennek úgy azon a településen, a gyalogosok is, mintha direkt provokálnák az autósokat. Szabályosan az úttesten élik az életüket.

2014. márc. 9. 20:54
 8/17 anonim ***** válasza:
Sehova sem vezet ez a dolog, s ez nem is fórum. Nálunk mindig a másikat utáljuk, miközben ugyanazok vagyunk. Írhatnék rengeteg ilyen szabálytalanságot bringás szemmel, de autósként, gyalogosként is. És mindhárom kategóriában önkritikusat is. De mire jó ez?
2014. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit nem lehet ezen megérteni, még ha nem fórum, akkor sem...

Szabálytalan, kész, ennyi.

És nem úgy reagálok rá, hogy azért mert bezzeg amaz...

Mindenki tartsa be a rá eső szabályokat, és kész.

Nyilván azért alkották őket közlekedésbiztonsági szakemberek, mert így kevesebb hulla heverne az útszéleken.

2014. márc. 9. 21:05
 10/17 A kérdező kommentje:

ha meg úgynevezett bolyban mennek a bringások, akkor mindig megy elöl, hátul valami olyan, aki figyelmeztet a többi bringásra.

Semmi bajom a bringásokkal, én is szoktam, motorozni is, csak ez a kretén falu, a sajátságos közlekedési moráljával együtt dühítő.

2014. márc. 9. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!