Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem jeleznek, se kézzel,...

Ha nem jeleznek, se kézzel, se fényszóróval, hogy elengednek, csak megallnak, és számítható, hogy azért, hogy menjek, iinkább ne menjek, csak ha jeleznek?

Figyelt kérdés

Eset például, állok stop táblánál, a szembe jövőnek van elsőbbsége, én balra kanyarodnek, és nem megy, pedig üres az út, áll már mpek óta.

Leesett nekem, hogy el alar engedni, de inkább nem mentem, nehogy meg gondolja magát, és belém jön.


Ilyen esetben inkább várjak, még el nem indul, vagy nem integet, villogtat egyértelműen?

Mert értem, hogy mit akar, de nem jelez, akkor inkább, jobb ha nem megyek?



2014. ápr. 1. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem jelez se kézzel, se villantással, akkor inkább várd meg. Mert csak baleset lehet belőle. Főleg hogy neked nem csak a forgalmat kell figyelned, de még azt is hogy most mit akar az a p@cs elakar engedni vagy sem.
2014. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább várj egy picit, előbb-utóbb elindul.


"Mert értem, hogy mit akar"

Abból, hogy nem indul el? Ha nincs egyértelmű kontaktus köztetek, inkább ne kockáztass, lehet, hogy az egyest keresi lázasan :)

2014. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 smitwesson ***** válasza:
ha jelezz: int, villog akkor átadja az elsőbbséget és lemond az övéről, tehát elenged vagyis jelez neked, hogy Ő majd utánad fog elindulni és nem fogtok összemenni. Ha mindezt nem teszi egyértelműen tehát csak bámul akkor nem adja át az elsőbbséget és jól neked megy akkor te leszel a hunyó mert nem adtál neki elsőbbséget. Ha lemond övé, ha nem mond le a tied a felelősség baleset során.
2014. ápr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És, ha jelez, és úgy jön nekem? Kamera nélkül sosem bizonyítható!
2014. ápr. 1. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez sajnos igaz.
2014. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem is volt mar h kb 1 perc varas utan, elkezdtem zenet valtani, bele feledkeztem, pedig mehettem volna.

persze ilyenkor inkabb intettem h bocsi.

2014. ápr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!