Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet biztonságosan télen...

Lehet biztonságosan télen nyári gumival menni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem telik télire így maradt a nyári gumi viszont karácsony előtt beakarok menni vásárolni.Szerintetek ha lassan és óvatosan vezetek akkor megtudom tenni ezt a rövid távot biztonságosan?.Kb 2 km ről lenne szó oda vissza faluba a többi út már tiszta nagyjából.
2009. dec. 20. 20:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%

Jaj istenem ezt nagyon rossz hallani!

Télen sajnos akármennyire sok is de nem szabad sajnálni a pénzt a téligumira mivel az életedbe kerülhet!És akkor mit sporoltál meg vele??Semmit sőt...!:(Meg ha kinézek a hó csak esik esik az ut pedig csuszós!Még gyalog is!

Kérlek vegyél egy téli gumit!Gondolj arra hogy csak egyszer kell megvenned nem mindennap!Sok sikert ha mégis nyárival indulnál el!És kérlek irj hogy nem történt semmibaj!Izgulok érted!

2009. dec. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy táv, de az a baj, hogy mindig adódhat váratlan esemény. És a téli gumi hidd el sokat számít.(Jó darabig vezettem teherautót) Én nem tudnám azt mondani nyugodt szívvel, hogy veszélytelen.
2009. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha , az átlaghőmérséklet +7 Celsius fok alatt van, akkor a nyári gumi megkeményszik, és nem tapad.

Most nálunk -14 Celsius fok van, és ez általános, ilyen hidegben a nyári gumi rendkívűl veszélyes, mert kemény és csúszik, kipörög, és irányváltáskor a kocsi nem követi azt az ívet ahová kormányozni szeretnéd.

Még veszélyesebb emelkedőn és lejtőn, mert megállni és elindulni is körülményes, vagy lehetetlen vele.

2009. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a garázsban, ha totál fedett, és fűtött.
2009. dec. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim válasza:
83%
Mivel választ már kaptál így én mondok most valamit a többieknek. Oké, hogy ne sajnálja a pénzt a téligumikra de 80.000 ft nem kis pénz. Hiába akarja megvenni ha nem tudja. Lehet hogy van ennyi pénze de most itt vannak az ünnepek gondolom másra is kell a pénz.
2009. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

aha én is ilyen válaszokra vártam de reménykedtem hátha sikerülne csak én is félek vele elindulni :(

nem tudom mit csináljak :(

2009. dec. 20. 20:59
 7/30 A kérdező kommentje:

20:59

ha nem lenne ilyen sok a számla meg egyéb kiadások akkor már rég vettem volna de így egyszerűen nem engedhetem meg magamnak :( még szerintem annyiba se kerülne mert kis kerekű kocsim van 12" és a téli olyan 28000+felrakás lenne de ha már a nyárival számolnánk akkor kb benne lenne vagy 80 ba

2009. dec. 20. 21:05
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Hali

Ez attól függ ,hogy milyen régóta vezetsz mekkora lesz a forgalom stb

Nem veszélytelen a mutatvány ,de ha tényleg lassan mész20-30km/h akkor nagy követési távolsággal nagyon figyelmes vezetéssel motorféket kihasználva nem lesz bajod.

Egyébként most ameddig csúszik addig próbáld ki mert ez nagyon jó lecke ám nézd meg ,hogy pl 30 ról 0 ára mekkora távon lassul a kocsi normál esetben szerintem úgy 3 méter..

Én kipróbáltam egy 3 mas bmw vel (autómatika off) és rájöttem 2 éves jogsival fika vagyok ilyen úton.


Majd ha teheted gyűjts rá mert azt ha megveszed akkor épp csak télen kell használni egy ideig.


Hogyha nem mész köves útra és nagy hóban kell menj akkor tegyél fel hóláncot és akkor majd "tapad" valamennyire

2009. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
79%
Ülj fel a buszra, ha te lennél az egyetlen az úton akkor azt mondanám menjél, ha nem félsz, de nem egyedül közlekedsz és elég kellemetlen lenne beleszánkázni egy szintén bevásárló családba, akiknek van is téli gumijuk és nem tehetnek arról, hogy te anélkül mászkálsz... :S
2009. dec. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog,hogy magadat veszélyezteted,de másokat is.Szerintem nem érdemes megkockáztatni.Nincs valaki aki bevigyen vásárolni?
2009. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!