Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Segédmotoros kerékpárnál...

Segédmotoros kerékpárnál miért szempont sok embernél, hogy gyorsan menjen, ha hivatalosan csak 40 km/h-val mehetnek?

Figyelt kérdés

2014. máj. 7. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Közlekedtél már városban motorral? Nem kérdeznéd. Letolnak az útról ha nem veszed fel a ritmust.
2014. máj. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Azért, mert úgy szeretnének tempósan haladni, hogy nincs meg a megfelelő jogosítványuk motorkerékpárra.

Szerintem is kevés a 40 km/h, nyugodtan felemelhetnék 50-re a limitet. Nem sok olyan hírt lehet olvasni, hogy azért történt egy baleset, mert egy ilyen segédmotoros kerékpáros száguldozott.

A másik a teljesítménylimit, ami 4kw.

Például a villany bringák 300wattos motorjai férnek ebbe bele, ez a kb. semmire se elég jó kategória.

2014. máj. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Az biztos, hogy Pesten 60-70-et tudnia kellene, hogy ne érezd magad állandó életveszélyben. Attól meg teljesen kiborulnak az idegbajosabb autósok, ha minden pirosnál előre mész és utána újra meg újra meg kell előzzenek mert nem tudod tartani a tempót.
2014. máj. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

előttem már majdnem mindent leírtak.


azért szeretne sok segédmotoros többel menni, mint negyven, hogy ne tartsa fel a forgalmat, ne veszélyeztesse a sok testközeli előzés..


a segédmotoros nem versenyezni akar, hanem egyszerűen túlélni..és együtt haladni a forgalommal.


még a babettát is felpiszkálják, csak kicsivel gyorsabban menjen az állóhelyzetnél...

2014. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Mondjuk a 40-et átlépő robogóst sem bünteti senki ,mivel a trafipax a nem létező rendszámot hiába fényképezi le. Esetleg a rendőr utánamehet ,de ilyet még nem sokan tapasztaltak szerintem. Szóval a 40 max sebesség egy idejétmúlt buta szabály amit lustaságból nem módosítanak.
2014. máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40? Ha 40 el mennék egymilliárd % hogy 1000 autóból 1, biztosan nekem jönne előzéskor. Ha nem veszel fel az 50-60 as tempót, akkor az nagy életveszély. Szerencsére a simsonom bírja a 60 as utazót szóval nem félek főútra se kimenni. Egyedűl a hátad mögött jövő rendőrt kell nézni. Ha nem jön, senki nem fog téged megbüntetni. Ha meg nem bírja a moci az 50-60at, akkor ajánlatos mellékutakon közlekednie az illetőnek.
2014. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, kicsit piszkált Yamaha TZR 50 végsebessége 107km/h alattam.

Ha rendőrt látsz, lassítasz. Ennyi.


Egyébként néha még ez is lassú.

20 éves vagyok, mielőtt jönnéttek a 14 éves taknyos jelzőkkel, de mikor főúton haladsz, és sorra előznek ki a kocsik, meg dudálnak, akkor kellemetlen.


Csupán ezért.

2014. máj. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zsebvirág ***** válasza:

Akár azt is kérdezhetted vna, hogy miért akarnak sokan 400 lóerős BMW-t amikor maximum az autópályán 130 km/h-val lehet menni?...


De am. az előttem levők leírják, 40 km/h mellett magas életbiztosítás kell, hogy legalább az egyik rokonod jól járjon.

2014. máj. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szelepke ***** válasza:
A 40 kmh azért van kitalálva,hogy fizethessenek azok,akik nem szeretnének 50 ccm-es turmixgépeken pattogni a városban..
2014. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!