Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2014 Kerékpár kresz alapján...

2014 Kerékpár kresz alapján hol van konkrétan, hogy nem lehet borostyán prizma helyett wowow spoke reflector, vagy m-wave fényvisszaverőt alkalmazni?

Figyelt kérdés

Mondjuk az ebike.hu-n prizma a neve ezeknek is.

[link]


[link]


Itt meg olyanokat rnak, hogy volt akit megbüntettek, mert túl erős lámpája volt. Én épp 300lm-es lámpát akarok csinálni, szóval ha nem lehet el se kezdem. Bár vannak akkus sokkal erősebb lámpák is, szóval nem értem a dolgot...



2014. máj. 14. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:
6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet 116. §
2014. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És az hol olvasható hivatalosan? Mert az, hogy odairják, hogy ez az, attól még lehet átirva, meg akármi.
2014. máj. 14. 14:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Ott van olvasd el! Fel lehet tenni ezt is.

Meg mi kell neked hivatalosan? Gondolod, hogy valaki bohóckodásból az összes oldalt meghackeli és átírja rajta a rendeletet? Magyar közlönyt vedd meg vagy keresd ki, de a net jogtár is tartalmazza.


g) legalább az első keréken, legalább 2 db, egy átmérő mentén elhelyezett borostyánsárga színű, mindkét oldal felé hatásos oldalsó fényvisszaverővel (küllőprizmával). A küllőprizmák helyett vagy mellett alkalmazható két oldalon fehér fényvisszaverő körgyűrű felület is a kerékpántok közvetlen közelében vagy az ENSZ–EGB 88. sz. előírásának megfelelő gumiabroncsokon.

2014. máj. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ezt olvastam, de ebből én nem tudom, hogy mi az amire utal helyettesitésként. Amikor forog a 2 prizma, meg két ilyen reflexküllő is gyűrűt alkot. De mikor nem forog, akkor nem. Ha nem forog, akkor ha minden küllőn lenne, akkor se alkot gyűrűt.
2014. máj. 14. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!