Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Traffipax szokott mérni az a...

Traffipax szokott mérni az a szembejövő sáv széléről?

Figyelt kérdés
Ha az út jobb sávjában haladok, akkor az út bal sávjának szélén velem szembe álló autóból mérhetnek? Én azt hallottam hogy ha a jobb sávot mérik, akkor a jobb szélére szembe állnak. Tehát nem mérnek sohasem keresztbe. Ez igaz?

2014. máj. 28. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Csak egyirányú forgalmat tudnak mérni, kérdés épp melyiket mérik.
2014. máj. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem, akkor így lekapják a jobboldalt hátulról, baloldalt pedig elölről. Engem is büntettek meg már szemből, a nekem szembe sávból. Gödöllőn...


Mindig az dönti el melyik helyre állnak, ahonnan jobban kell gyorshajtóra számítani. Mivel sok autón nincs rendszám elől. Esetleg a szélvédő mögött, azt meg nehezebben látja a trafi. Legalább is én nagyon sok olyan autót látok, amin elől semmi, hátul pedig ott van rendben a magyar rendszám. Elől mégcsak a szélvédő mögött sincs semmi. Mondjuk én is jártam pár hétig elülső rendszám nélkül, mikor parkolás közben véletlen nekimentem egy terepjárónak és a rendszámtáblatartóm bánta. Aztán akkor tettem ki a rendszámot a szélvédő mögé mikor rendőrt láttam. Hátul már kicsit gázosabb az ilyesmi, azért van így. Bár én már hátsó rendszám nélkül is láttam már pár autót. Elől meg volt neki.

2014. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy mérhet, de nem valószínű.
2014. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2014. máj. 28. 22:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Tévedés, mindegyik sávot tudják mérni. A radar alapból méri a közeledő és a távolodó forgalmat egyaránt; de a lézer csak azt, amire a kezelő ráirányítja. Ez a forgalomtól függ. Ha nincs más autó a láthatáron hidd el hogy rá fogja irányítani.
2014. máj. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De bemérnek keresztbe is. Engem is így fotóztak.
2014. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!