Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek is biztonságos...

Szerintetek is biztonságos lett ez így? Képek alant.

Figyelt kérdés

[link]

A kereszteződés szerintem veszélyes módon beláthatatlan, a testvérem kis híján ütközött egy motorossal, engem is dudáltak már le a bal oldalról érkezők sz@rakodásért, mert a felezőig kell kicsorogni ahhoz, hogy a jobb oldal beláthatóvá váljon. Csak a magas autókat lehet látni, a szg-kat, motorokat nem, még rosszabb a helyzet ha parkolnak a padkán bármelyik oldalon. Ha mindkét oldalon felparkolnak akkor meg tiszta orosz rulett kijönni. Bejelentettem a közterület felügyeletnek, akik intézkedtek is, majd meggyőződtek arról, hogy a tulaj rendezte a viszonyokat, ők ezt ellenőrizték, tájékoztattak, a balesetveszély megszűnt. Most így néz ki:

[link]

Szerintem ugyanúgy beláthatatlan, csak egy picit pofásabbak a bokrok, ennyi. Ti annyiba hagynátok? Én eléggé csalódott vagyok a közteresek munkájában, az idézett szabályukat sem értem most hova vonatkozik, hol lehet csak fél méter magas a növényzet, ezt írták:



2014. jún. 2. 18:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

"az Országos Településrendezési és Építési Követelményekről szóló 253/1997.(XII.20) Korm. rendelet III. fejezet. 39.§. (3) bekezdésére, miszerint „A járdán építmények, köztárgyak, berendezések, korlátok csak az előírt szélességű gyalogossáv és az úttest felőli biztonsági sáv közötti berendezési sávban állhatnak.


Növényzet a gyalogossáv és a telekhatár közötti területen is telepíthető. A kijelölt gyalogos-átkelőhelyektől a forgalom haladási irányával ellenkező irányban, továbbá a gyalogos-átkelőhely nélküli csomópontban az úttest szegélyének sarokpontjától mért 5,00 m-en belüli részén 0,50 m-nél magasabb építmény, kilátást zavaró köztárgy, berendezés és növényzet nem állhat.”

2014. jún. 2. 18:45
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát ha ti itt majdnem ütköztök meg stb, inkább ne vezessetek. De ezt most halál komolyan mondom. Ennél egymilliárdszor rosszabbak vannak.


Pl. Pesten Bánki Donát utca vége, parkoló autóktól ott tényleg szinte semmit nem látni, ha valaki ott balra akar menni.


De ez csak egy. Ennél milliárdszor durvábbak vannak. Kérdem én, mit csinálnál, ha Kerepesi úton mennél és Hungária körúton rossz a lámpa, hogy mész át? Merthogy volt már ilyen. Meg Rákosfalvai HÉV megállónál is, rendszeresen rosszak a lámpák.


Rengeteg helyszin van ahol nehezen látni. Még sincs mindennap baleset. A képen én nem látok sehol veszélyes kereszteződést.


Egyébként meg ezek csak bokrok. Ha nagyon zavar, menj oda éjjel és vágd el őket. Ne törődj vele, majd elszállítják. Én is csináltam már ilyet. Fekvőrendőrt hordtam el meg stb.

2014. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De attól mert máshol még rosszabb, minden rendben van? Szerintem ez nemtörődöm felfogás. Nem kellene sehol olyan kereszteződésnek lenni, amit nem lehet belátni, ez nem vezetési technika, képesség, kresz tudás stb kérdése.
2014. jún. 2. 19:10
 4/14 anonim ***** válasza:

Némi előrelátással ezzel a kereszteződéssel semmi gond. Meg lehet jegyezni, hogy a bokrok előtt milyen autókat láttál, ha azokat nem láttad még elmenni előtted, akkor a bokrok takarásában vannak, és kivárod őket. Ennyi.

Naponta kell ezt a módszert alkalmaznom, pl kamion fordulna ki balra nagy ívben nekem jobbról, mellette meg slisszolnak ki elém kis ívben jobbra a személyautók. A kamiontól nem lehet látni semmit, de ha a kamion mögött már előre felmérem, milyen és mennyi jármű érkezik, akkor pontosan tudni fogom, mire lehet számítani.

2014. jún. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ez sajnos így van, de mindenhol minden közbeszól. Hol a természet, hol a hülye politikusok, hol a közútkezelők, hol egy egyszerű magánszemély.


De amúgy ezt tényleg nem látom annyira veszélyesnek. Csak figyelni kell. Emellett javítani a probléma megoldó képességeden. Itt Pesten pl. sokszor van olyan, hogy hosszú kocsisor, közte kis szünet a mellékutak miatt. Van aki nem áll rá. Hátha valaki balra akarna kanyarodni, nem jobbra, tehát elé. Ha balra kanyarodok, akkor ugye ott a szembe sáv. Onnan jöhetnek. Tehát ott is figyelni kell nagyon. Sokkal jobban mint itt.


De persze megértelek, nyilván nem jó állandóan ott elmenni. De itt nálunk meg jelenleg, vagyis hát már hetek óta, építkezés van és ilyen nagy betonhengerektől semmit se látni balra. Kétszer két sávos út volt, közötte széles füves rész. Na most az építkezés idejére az egyik oldal teljesen le van zárva és a másik lett két irányú. Tehát ott is kell aztán figyelni elég bőségesen.


De mint mondtam megértelek. És a helyedben azt csinálnám, hogy kivágnám a fenébe azokat a bokrokat. Vagy legalább vágnék belőlük. Bár feltételezem az is a gond itt, hogy túllépik a sebességet. 50-nel kéne menni itt mindenkinek, de akik miatt veszélyben érzed magad, azok gondolom baromira nem tartják be!

2014. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Pont azt csinálom amit a négyes ír, várok ha van a bokrok mögött valaki az látótávba érjen. Persze nincs senki, de addigra jön valaki a másik oldalról, aztán megint emerről, tökölődés felesleges várakozás bokrok miatt. Szerintem ez nem normális, és furcsának találom tényleg, hogy mindenki arról akar meggyőzni, hogy velem van a bibi, nem a bokrokat kéne hatóságilag eltávolíttatni, tükröt kihelyezni vagy ilyesmi. Úgy tűnik nekem itt is megmutatkozik a magyar emberek fásultsága, beletörődöttsége sajnos. Jó ez így ,máshol se jobb, máshol sem fontosabb a testi épség/emberélet mint egy szép bokros útszél, minek panaszkodok.
2014. jún. 2. 20:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez nem fásultság. Egyszerűen csak mi magyarok megszoktuk, hogy ebben az országban minden szar, semmivel se törődnek, hülyék az emberek, mindig nekünk kell figyelnünk mások helyett.


A te esetedben kérdező biztos, hogy a sebességgel is gond van, meg a rossz közlekedési morállal. Hatóságilag biztos, hogy nem fog történni változás, egészen addig amíg meg nem hal emiatt ott valaki. Esetleg épp te vagy az egyik szeretted. Szóval inkább vágd ki a jó fenébe ezeket a bokrokat. Biztos nincs bekamerázva meg éjjel nem is jár senki az égvilágon.

2014. jún. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Sajnos igazad van. Ezt szoktuk meg, az a furcsa, ha valakinek ez furcsa.
2014. jún. 2. 21:09
 9/14 anonim ***** válasza:

"továbbá a gyalogos-átkelőhely nélküli csomópontban az úttest szegélyének sarokpontjától mért 5,00 m-en belüli részén 0,50 m-nél magasabb építmény, kilátást zavaró köztárgy, berendezés és növényzet nem állhat.”


Az áramszolgáltatónak is szóltál már? :d


Egyébként szerintem se olyan szörnyű ez a kereszteződés, naponta járok szarabb helyeken...

2014. jún. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az idézett rész miatt nem értem, mit nem értek:D Ez úgy hangzik mintha a póznától 5 méterre csak 50 cm-es bokrok lehetnének. Azok a bokrok sokkal magasabbak, még az alacsonyak is, főleg, hogy az egész útszél magasabb az úttest síkjánál, olyan kis domb. Mégis megfelelt a köztereseknek. A pózna is valóban szabálytalan, erre nem is figyeltem fel, köszi;)
2014. jún. 2. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!