Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kinek a van elsőbbsége az...

Kinek a van elsőbbsége az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Három sávos úton én a belsőből szeretnék besorolni a középsőbe a másik autós a külsőből a középsőbe és mindezt pont egyszerre. Ha koccanunk ki nem adta meg az elsőbbséget?
2014. jún. 4. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Te leszel a hibás, a jobbról érkezőnek elsőbbsége sávváltás esetére is érvényes.
2014. jún. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mint előttem is írták, ebben a helyzetben (is) a jobbról érkezőnek van elsőbbsége.
2014. jún. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Első kettő mennyire hülye... konkrét paragrafussal támasszátok már alá légyszi!
2014. jún. 4. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves LordMeldrum. Egyrészt

1) ezt tanítják az iskolákban, és nekem is ezt tanította az oktatóm anno.

2) Lásd itt is: [link]

3) Van egy szabály a kreszben megszűnő sávok esetére:

36. § (7) Ahol valamelyik forgalmi sáv megszűnik...ha pedig mindkét jármű csak irányváltoztatással tud továbbhaladni, annak a járműnek van elsőbbsége, amelyik addig a jobbra eső forgalmi sávban haladt.


A fenti szabály nem erről a helyzetről szól konkrétan, de mutatja, hogy...

4.) ...A jobbkézszabály általános irányelv a KRESZ-ben, logikus a fenti helyzetre is alkalmazni

5.) Összefoglalva nincs kimondva ez a szabály a KRESZ-ben, de több esetben is hallottam olyanról, hogy ez alapján a - nem kimondott, nem pontosan megfogalmazott - szabály alapján ítélték hibásnak a balról sávot váltót.

6.) Igen, van, aki vitatja, hogy ez az értelmezés hibás, de ez ne legyen az én problémám, a KRESZ egy katasztrofálisan összetákolt szabályrendszer, tele belső ellentmondásokkal és pontatlanságokkal...ha emiatt én vagyok a hülye, hát vállalom, pedig igazán nem én írtam...

2014. jún. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!