Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy az új kresz módosítás szerint lehet alkohol fogyasztás után kerékpározni.Ha a kerékpáros a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, akkor lehet a szervezetében alkohol.Pontosan,hogy is van ez?
2014. júl. 21. 15:23
 1/7 Alex Fly ***** válasza:

Így, ahogy írod. Amíg nem befolyásol a vezetésben, addig nem büntetnek érte.

Szerintem hülyeség és attól tartok, rossz vége lesz ennek...

2014. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg annyi, hogy főbb útvonalon nem mehet. Szerintem aki úgy piál és ül bringára, hogy veszélyes magára, vagy másra, az előtte is tekert részegen.
2014. júl. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs semmi határérték?Amennyiben valaki pl. 2 liter bor elfogyasztása után nem kacsázik a biciklivel,vagy egy masszív alkoholista aki naponta megiszik egy liter töményet az nyugodtan nyeregbe pattanhat?Nem büntetik meg?
2014. júl. 21. 15:51
 4/7 anonim ***** válasza:

"Meg annyi, hogy főbb útvonalon nem mehet."


Ilyen meghatározás, hogy "főbb útvonal" nem létezik! Egészen szombatig él a szabály, hogy főútvonal kivételével szabad ittasan kerékpárral közlekedni, de csak akkor, ha a 0,50 gramm/liter véralkohol-, illetve 0,25 milligramm/liter levegőalkohol-koncentrációnál nem magasabb értékű alkohol van a szervezetében!


Szombattól ugyanez marad érvényben, de már főútvonalon is szabad ennyire ittasan kerékpározni!

2014. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt találtam:


"Módosult a közúti közlekedéshez kapcsolódó egyes rendelkezések megsértése esetén kiszabható bírságokról szóló rendelet is.

Ez eddig a nem gépi meghajtású járművek vezetőinél 0,50 gramm/liter véralkohol-, illetve 0,25 milligramm/liter levegőalkohol-koncentrációnál szabta meg a bírságolási határt (amennyiben a kerékpáros tette nem minősült bűncselekménynek). Akinek a szervezetében ennél több volt az alkohol, az főútvonalon közlekedve 30 ezer, míg mellékúton 10 ezer forintot fizetett. A mostani módosítás a nem gépi meghajtású járművek sorából törli a kerékpárt."


Eszerint már nem vonatkozik semmiféle határérték a kerékpárosokra.

2014. júl. 21. 16:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Ökrök. Mindig is tudtam, hogy az ún. közlekedési szakértők, közlekedéspolitikusok nem sokat értenek a közlekedéshez, ez csak megerősíti a feltevésemet. Lesz ebből annyi baj...


És mindezt úgy, hogy az autósokkal szemben meg kőkemény a regula, kösd be az övet, rá se nézhetsz a telefonodra vezetés közben. Most majd figyelhetünk, mikor szédül alánk egy - egy részeg kerékpáros. Eddig is volt baj velük elég.

2014. júl. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csóri hatóság mit tud csinálni?

Fél kelet-Magyarországot ki lehetne vonni a forgalomból..

2014. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!